Apple Watch a sledovanie krvného tlaku

Apple predstavilo dokopy už šesť generácií inteligentných hodiniek, pričom každá mala nejakú špeciálnu funkciu. Sledovanie srdcovej frekvencie je v tejto oblasti štandard. Apple Watch Series 5 ale priniesli EKG a Apple Watch Series 6 dokonca schopnosť sledovania okysličovania krvi. Na budúci rok sa môžeme dostať ešte ďalej.

Dvojica novoodhalených patentových prihlášok prezrádza, že spoločnosť Apple pracuje na schopnosti monitorovania krvného tlaku prostredníctvom wearable zariadenia. Špeciálny senzor by mal vytvárať „elektronickú väzbu systému na meranie pulzného tranzitného času (PTT) so srdcom, vďaka čomu by sa dal zmerať krvný tlak“. Takéto riešenie bude dokonca presnejšie, ako pri zdravotných prístrojoch.

Zariadenia, s ktorými sa stretávame v ambulanciách (alebo pokojne aj doma) neposkytujú kontinuálne meranie. Okrem toho vyžadujú špeciálnu manžetu, ktorá sa prerušovane nafukuje a vyfukuje. V noci to môže narušiť spánkový režim používateľa. Apple pracuje na praktickejších a efektívnejších postupoch. Zakomponovať sa dajú do malých hodiniek na vašom zápästí a vy o procese merania nemusíte vôbec vedieť.

Celý popis technológie je samozrejme komplikovaný. V princípe by ale Apple Watch mali získať špeciálne elektródy (alebo iný druh snímača), ktoré budú sledovať čas pulzu prechádzajúceho zo srdca „cez celého človeka“. Na základe týchto dát vypočítajú presný krvný tlak. Momentálne nie je známe, či s touto inováciou prídu už Apple Watch Series 7 alebo až ďalšie modely.

O technológii sa však šepká už od konca roka 2019 a teraz máme v rukách jasný dôkaz v podobe patentov. Nechajme sa prekvapiť. A aby sme nezabudli, Apple Watch Series 7 dostanú aj úplne nový dizajn. Tešíte sa?

Prečítajte si tiež  Huawei chce zosadiť Apple z trónu. Nový model P60 má zničiť iPhone
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJappleinsider
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.