iOS 13.2 nám ponúkol nie len vylepšený systém so všetkým, čo k tomu patrí ale aj nové technológie. Jednu z nich už používate pri fotografovaní a ani o tom neviete. Deep Fusion je zaujímavá technológia. Má však svoj nedostatok.

3Deep Fusion je zaujímavá technológia, ktorá funguje zložitým spôsobom

Na tejto fotke v podstate ani neuvidíte rozdiel – svetapple.sk

Phil Shiller ju označil za šialenú počítačovú vedu. Deep Fusion dokáže spojiť niekoľko fotografii behom sekundy a vytvoriť z nich absolútne “dokonalý” záber plný detailov. Viac o tom ako presne technológia funguje sme sa venovali v tomto článku. Dnes už ju má v telefóne nainštalovanú každý, kto si aktualizoval softvér na iOS 13.2. Pravdepodobne o tom ale ani nevie.

Na portáli 9to5mac sa dnes objavila zaujímavá “recenzia” tejto technológie, ktorú priniesol Adam Estes z portálu Gizmodo. Konkrétne sa recenzia skladá síce iba z dvoch fotografii avšak tie dokonalo ukazujú ako Deep Fusion vyzerá v praxi. Ako sme už uviedli vyššie, fotografie by vďaka technológii mali byť dokonalejšie v detailoch. Bavíme sa ale hlavne o zhoršených svetelných podmienkach. Deep Fusion tiež nevyužíva všetky 3 šošovky fotoaparátu ale iba niektoré a aj to vo “výnimočných” prípadoch.

Čo sa týka samotnej softvérovej technológie, tak tá funguje skutočne na zložitých procesoch. Dôkazom toho je aj to, že používatelia hlásia nestabilitu niektorých aplikácii, ktoré majú počas fotenia spustené na pozadí v iOS 13.2. Tak či onak, v podstate majú smolu. Deep Fusion sa nedá nijakým spôsobom deaktivovať a ani aktivovať. Funguje jednoducho automaticky. Ako to teda funguje?

Späť
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here