Minulý týždeň sme vás informovali o tom, že v tvOS 13.4 sa objavili zmienky o budúcej Apple TV 6. generácie. Toto zariadenie by mohlo prísť na trh už v marci 2020 a my sa naň veľmi tešíme. Prečo ale potrebuje Apple TV 4K aktualizáciu?

Apple TV už potrebuje vylepšiť hardvér

V Cupertine kedysi brali Apple TV ako akýsi hobby produkt. Minimálne prvé 3 generácie boli také, až kým firma nepredstavila v roku 2015 tú štvrtú. Obsahovala výkonný procesor Apple A8, ktorý poskytoval optimálnu rýchlosť a potom samozrejme operačný systém tvOS, s úplne novými možnosťami. Sami máme doma práve Apple TV 4. generácie a napriek tomu, že už bude oslavovať 5 rokov, funguje celkom obstojne.

- Reklama -

O 2 roky neskôr prišlo vylepšenie v podobe Apple TV4K. Firma zobrala staršiu verziu, pridala do nej výkonnejší procesor Apple A10X Fusion a podporu videí a filmov v 4K. Výsledok je fantastický a opäť ide o chytľaví produkt, ktorý vie v spolupráci s Netflixom či Apple TV+ úplne nahradiť obsah z televízie.

Údaje ukazujú, že Apple TV je najlepším "set-top streamovacím zariadením", aké si môžete kúpiť
Prečo by malo Apple predstaviť novú Apple TV?

Dnes už ale poznáme celkom novú generáciu procesora s označením A13 Bionic a tak by sa hodilo, keby Apple trochu vylepšilo Apple TV najmä kvôli jej potenciálu v budúcnosti. Výkonnejší čip znamená aj širšie možnosti v oblasti ako (povedzme) Apple Arcade a podobne.

Navyše používatelia si radi kúpia novú Apple TV 6. generácie, pokiaľ majú doma štvrtú alebo piatú generáciu. Po tak dlhej dobe urobia vylepšenie už len preto, aby mali modernejší hardvér. Predstaviť Apple TV 6. generácie je teda múdry krok a po 3 rokoch by sa to už aj patrilo.

Navyše to môže byť teoreticky už posledná šanca, kedy by sa mohla Apple TV uplatniť, pretože ako už iste viete, výrobcovia televízorov ponúkajú AirPlay 2. Ten síce nie je úplnou náhradou Apple TV ale poskytuje väčšinu dôležitých funkcii. Je teda logické, že kým sa bude Apple TV predávať, treba ju rozšíriť čo najviac. Pokiaľ by Apple predstavilo novú generáciu, išli by ste do nej alebo ste spokojní s tou staršou?

Údaje ukazujú, že Apple TV je najlepším set-top streamovacím zariadením, aké si môžete kúpiť
Prečo by malo Apple predstaviť novú Apple TV?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.