Jonathan z YouTube kanála Megalag už dávnejšie vzbudil pozornosť, keď pomocou AirTagu sledoval balíky adresované Elonovi Muskovi a generálnemu riaditeľovi spoločnosti Apple Timovi Cookovi. Taktiež však niekoľko sledovacích príveskov poslal aj do Severnej Kórey.

Ešte predtým, ako si o tom prípade povieme viac chceme upozorniť, že AirTag kúpite za veľmi výhodnú cenu. Namiesto pôvodných 39 € je po kliknutí na tento odkaz dostupný za 32,2 € a ak si vyberiete balenie štyroch kusov, kúpite ho namiesto 129 € po kliknutí na tento odkaz už za 95,4 €. To znamená, že jeden kus vás bude stáť iba 23,85 €!

Ako sa po čase ukázalo, práve do krajiny s veľmi prísnym režimom balíky nikdy nedorazili a spoločnosť DHL ich na miesto toho odoslala napríklad do Číny alebo Južnej Kórey. Ocitli sa teda v regiónoch, kde pôvodne vôbec nemali ísť – hoci sa to dá z logistických dôvodov pochopiť.

Špedičná spoločnosť sa nakoniec tvárila, že zásielky jednoducho stratila (hneď niekoľkokrát), čo bolo pravdepodobne jednoduchšie ako celý prípad prešetrovať. Johnatan v nich mal však AirTag, vďaka čomu poznal presnú polohu. Tá sa mu ohlásila dokonca aj z nákladného lietadla.

Zvláštne praktiky spoločnosti DHL

Keďže ani jeden z AirTagov napokon nedorazil na pôvodne miesto určenia, autor videa sa v jednom prípade rozhodol prípad prešetriť a v druhom prípade skúsil finančnú refundáciu – ktorú mu DHL schválilo.

Jeden zo sledovacích príveskov sa mu teda vrátil domov a našiel na ňom množstvo nálepiek, ktoré potvrdzovali celú jeho trasu.

Samotné video je veľmi zaujímavé, nakoľko naň reagovalo aj množstvo iných nahnevaných zákazníkov spoločnosti DHL, ktorí mali podobnú alebo úplne inú nepríjemnú skúsenosť s doručením balíka.

Prečítajte si tiež  Vyskúšali sme 5 darčekov pre Apple fanúšika za rozumnú cenu + prinášame aj zľavový kód

Pokiaľ máte problémy s angličtinou, odporúčame si zapnúť titulky a tie následne preložiť do slovenského jazyka. Hoci to nie je 100 % riešenie, veríme, že drvivej väčšine informácii budete takto rozumieť.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -