Výrobcovia smartfónov sa už roky zameriavajú aj na ich odolnosť. Kedysi znamenal aj nevinný pád zariadenia na zem rozbité sklíčko alebo odretú hranu. Dnes to tak nie je. Samozrejme, vždy to dosť závisí od konkrétnej situácie. Teraz si môžete pozrieť video, kde je v tomto smere porovnávaný Samsung Galaxy S20 Ultra vs. iPhone 11 Pro Max.

Drop Test: Samsung Galaxy S20 Ultra vs. iPhone 11 Pro Max.

Spoločnosť Apple sa minulý rok poriadne zamerala na odolnosť a kvalitu spracovania. Koniec koncov, aj iPhone 11 bol promovaný, ako mimoriadne odolný produkt, ktorému neublíži voda ani pád. Firma na jeho produkciu údajne použila najtvrdšie sklo, aké kedy bolo vyrobené a použité v smartfóne.

To by malo zabezpečiť, že sa po páde na zem nerozbije. Konkurenčný výrobca Samsung prezradil, že jeho model Galaxy S20 Ultra využíva Gorilla Glass 6. Nájdeme ho tu na prednej, ale aj na zadnej strane. To zvyčajne býva zárukou toho, že produkt nie je ľahké rozbiť. Ako to ale dopadlo v tomto porovnaní?

Drop Test: Samsung Galaxy S20 Ultra vs. iPhone 11 Pro Max.
Drop Test: Samsung Galaxy S20 Ultra vs. iPhone 11 Pro Max.

Samsung tesne vyhral…

Hoci Apple hovorilo o skle na novom iPhone ako o najtvrdšom na svete, evidentne to nemusí pomôcť. Pokiaľ bude mať človek smolu (a to platí aj pre Samsung), nebude ho mať problém rozbiť. Oproti modelu Galaxy S20 Ultra sa objavila prasklina oveľa rýchlejšie. Bolo to už pri treťom pokuse. Samozrejme, že aj Samsung javil známky poškodenia, ale nešlo o rozsah, ako pri iPhone.

Aby sme ale povedali aj niečo pozitívne, video obsahovalo i bonusový test, kde bodovalo Apple. Obe zariadenia boli rozbité, s tým, že iPhone bol na rozdiel od Samsungu, ešte stále použiteľný. Výsledok je teda taký, že v porovnaní rozhodli 2 body. Galaxy S20 Ultra ich získalo až 37/40, zatiaľ čo iPhone 11 Pro Max „len“ 35/40.

Rozdiel bol teda absolútne minimálny a veríme tomu, že oba telefóny sú tak odolné, že prežijú bežné zaobchádzanie aj bez ochranného obalu. Na druhej strane ale vždy odporúčame, aby ste nejaký kryt použili. Predsa len nikdy neviete, čo sa môže stať a opravy sú dosť drahé…

Prečítajte si tiež  Mapy v iOS 13 sú aktualizované. Aké zmeny prišli?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.