TechRax je vo svete slávny predovšetkým pre svoje šialené nápady a videá. Pomerne často v nich ničí zariadenia za tisíce eur “v záujme vedy”. Dnes sa môžete pozrieť na úplne absurdný Drop Test, kedy telefón viedlo lanko. Aj keď iPhone spadol z mosta, pád s poškodeniami (ale bez krytu) prežil!

iPhone zhodil z mosta na ZipLine. Telefón to prežil!

Poznáte ten pocit, keď fotíte alebo natáčate video na vyvýšenom mieste a pod vami sú desiatky metrov “ničoho”? Vždy sa bojíte, že vám telefón spadne dole. Tento scenár pravdepodobne znamená, pre vaše zariadenie “istú smrť”. Napriek tomu to tak byť nemusí. Ukázal nám to v najnovšom videu TechRax, ktorý takýmto spôsobom v podstate otestoval odolnosť iPhonu 11 Pro!

- Reklama -

Celkom šikovným spôsobom na toto video použil “ZipLine” teda v praxi natiahol lanko, po ktorom iPhone putoval smerom dole. No a hoci to na prvý krát úplne nevišlo, druhý pokus bol už úplne úspešný.

Strmý pád zaznamenala kamera, ktorá bola umiestnená pod mostom. Netušíme, o akú výšku sa jednalo ale určite išlo o desiatky metrov. Telefón narazil do zeme (nie však na betón alebo na kameň) a celý pád prežil.

iPhone zhodil z mosta na ZipLine. Telefón to prežil!
iPhone zhodil z mosta na ZipLine. Telefón to prežil!

Pôvodne mal dokonca TechRax šialený nápad, že ho nasmeruje rovno do melónu. Skrátka chcel vedieť, čo sa môže stať. Napokon to ale nevyšlo, nakoľko iPhone 11 Pro v mimoriadne vysokej rýchlosti melón o malý kúsok minul a dopadol tesne vedľa neho.

No a hoci sa dosť výrazne poškodil, určite to nebolo také zlé vzhľadom na hrôzu, ktorú telefón utrpel. Autor videa nezabudol nastaviť aj režim natáčania v spomalenom zábere, takže si celý pád môžete pozrieť aj z pohľadu zariadenia. Na záver by sme chceli už len dodať, že nič podobné v záujme vašej bezpečnosti určite neskúšajte doma. Podobné “zábavky” môžu byť životu nebezpečne…

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.