iOS s vlastným dizajnom aplikácií

Ako iste viete, mobilný operačný systém iOS 14 priniesol nečakanú novinku. Vďaka skratkám môžete zmeniť dizajn používateľského prostredia, pričom vizuál aplikácií nahradíte svojimi vlastnými obrázkami. Niekomu sa to páči, inému zas nie. Faktom ale ostáva, že iOS 14.3 prináša dôležité vylepšenie tejto funkcie.

Všetko pracuje na princípe odkazov. Samotnú appku nezmeníte, no na ploche si vytvoríte ikonu (podobne ako pri webových stránkach), ktorá vám ju otvorí. Problémom bolo to, že sa do celého procesu „zaplietla“ aj aplikácia skratky.

Príklad: Ak ste zmenili dizajn aplikácie Hudba a klikli ste na novo-vytvorený odkaz, najprv sa vám otvorili skratky a zhruba po sekunde pôvodná aplikácia (Hudba), do ktorej ste museli byť presmerovaní. Celkovo to kazilo efekt z používania.

iOS 14.3 beta (vývojárska) prináša dobré správy pre všetkých, ktorých táto drobnosť otravovala. Ak si otvoríte pozmenenú aplikáciu, nemusíte prechádzať cez skratky.

Apple tu ale predsa len zanechalo stopu. Vo vrchnej časti vám na malú chvíľu zobrazí elegantný banner informujúci o procese. Pekne je to zdokumentované aj na tomto videu.

Do komentára nám napíšte, čo si o týchto novinkách myslíte vy. Preferujete prispôsobený operačný systém alebo sa vám páčia nové možnosti individualizácie? Ak patríte do druhej skupiny, možno oceníte aplikáciu Launch Center Pro.

Prečítajte si tiež  iPhone s iOS 17 sa rýchlo vybíja: Tu je dôvod prečo a tiež 7 tipov, ako to zmierniť
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJTwitter
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.