V súčasnosti celý svet netrpezlivo čaká na to, kým spoločnosť Apple predstaví pripravovaný iPhone 15 / 15 Pro. Tieto zariadenia sú však dávno navrhnuté a firma teraz pracuje na spustení ich hromadnej výroby. Aj preto sa už začal vyvíjať iPhone 16 / 16 Pro, ktorý dorazí na trh v septembri 2024. Jeden z prvých únikov ohľadom tohto zariadenia naznačuje, že bude fyzicky väčšie. A nepôjde o malý rozdiel.

Portál 9to5mac spojil sily so známym leakerom Sony Dicksonom, aby nám spoločne ukázali rendery, ktoré zobrazujú očakávaný iPhone 16 Pro Max, alebo iPhone 16 Ultra (presný názov zatiaľ nie je známy). Toto zariadenie má mať podľa zdrojov z dodávateľského reťazca až 6,9″ displej. A aj keď sa to na papieri nezdá, ako veľký rozdiel, realita je odlišná.

Pravda je totiž taká, že aj 0,2″ stačí na to, aby sa stal z obrovského smartfónu gigantický „polo-tablet“. Veď si len stačí uvedomiť, že prvý iPad mini mal len o 1″ väčší displej, ako má mať očakávaný iPhone 16 Pro Max. A to je vcelku extrém. Samotný smartfón by mal byť podľa renderov výrazne väčší než čokoľvek iné, na čo sme boli doposiaľ zvyknutí.

iPhone 16
Zdroj: 9to5mac

iPhone 16 Pro Max bude mimoriadne ťažký smartfón

Môže ťa zaujímať
- Reklama -