Ako už býva zvykom, spoločnosť Apple nám v roku 2024 predstaví úplne nový iPhone 16, ktorý by mal prísť opäť v štyroch samostatných verziách. Toto zariadenie to bude mať v rámci konkurenčného boja veľmi ťažké, nakoľko sa od neho očakáva, že prinesie revolučné inovácie. Aby ste v tom mali lepší prehľad, pripravili sme si pre vás článok, ktorý zhŕňa všetky úniky, dohady a doposiaľ známe informácie do jedného celku. Pravidelne ho budeme aktualizovať.

Ešte predtým, ako sa do toho pustíme je dôležité napísať, že iPhone 16 nebude žiadnym revolučným kúskom, no ku zopár zásadným zmenám, ktoré sa budú týkať jeho dizajnu či dokonca rozmerov predsa len dôjde. Používatelia sa môžu tešiť napríklad na nasadenie väčších displejov ako aj použitie podstatne výkonnejších procesorov s označením Apple A18 / 18 Pro. Technologický gigant z Cupertina navyše prepracuje aj zadné kamerové moduly a rovnako by do zariadenia mohol pridať nové hardvérové tlačidlo. Viac sa už dočítate nižšie: 

Zhrnutie 

iPhone 16: Všetky novinky:

3. december – Action Button sa v iPhone 16 zmení 

iPhone 16 Pro
Zdroj: YouTube / #ios beta news (snímka obrazovky)

V dnešnom úniku sa spomína, že spoločnosť Apple zabije Action Button v podobe, v akej ho predstavila v iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Programovateľné tlačidlo má byť samozrejme súčasťou každého iPhonu 16, avšak po novom už nemá byť fyzické.

Reagovať by malo čisto na dotyk, a okrem toho by ste si naň mohli nastaviť viac, ako len jednu funkciu. Pri slabom a krátkom stlačení by sa napríklad zapol LED blesk a pri dlhom a silnejšom stlačení by ste spustili tichý režim. Toto súčasnej verzii Action Button chýba ako soľ.

Podobne by síce mohol fungovať aj súčasný „fyzický“ Action Button, no Apple môže túto zmenu aplikovať len na novšiu generáciu smartfónov, aby na ňu nalákal viac záujemcov.

9Staršie úniky tiež tvrdili, že haptický nebude len Action Button, ale úplne všetky tlačidlá, ktoré budú súčasťou iPhonu 16. Nechajme sa preto prekvapiť, ako to dopadne.

30. november – iPhone 16 bude cestovať v čase a má sa podobať na iPhone 12

iPhone 16 koncept
Zdroj: X (Twitter) / @upinthezone

To, o čom sa hovorilo už dávnejšie bude zdá sa realitou. Základný iPhone 16 a iPhone 16 má síce vyzerať podobne, ako aktuálne generácie, no mierny rozdiel nastane v zadnej časti, v oblasti zadných fotoaparátov.

Práve na tomto mieste sa nebudú nachádzať zadné šošovky v diagonálnom rozmiestnení, ale naopak sa presunú pod seba rovnako, ako to Apple navrhol pri iPhone 12, alebo starších modeloch. Rovnako by šošovky mohli byť doplnené aj o LiDAR skener.

A ak sa pýtate, prečo Apple chystá takúto zvláštnu zmenu, podľa zahraničných únikov to môže mať niečo spoločné so schopnosťou nahrávať 3D video. Práve to má byť pri iPhone 16 kľúčová funkcia, pretože smartfón má byť kompatibilný s náhlavnou súpravou Apple Vision Pro. Nechajme sa teda prekvapiť, ako to dopadne.

27. november – Väčšie displeje prinesie len iPhone 16 Pro a iPhone 16 Pro Max

iPhone 16 uhlopriečka obrazovky
Zdroj: SvetApple

Spoločnosť Apple chystá pre niektoré modely iPhonu 16 poriadnu zmenu. Firma zrejme dospela k názoru, že súčasné uhlopriečky, ktoré zaviedla séria iPhone 12 už nie sú dostatočné a preto dôjde ku ich zväčšeniu.

Zatiaľ čo iPhone 16 Pro bude mať 6,3 (presnejšie 6,27″) displej, väčší iPhone 16 Pro Max dostane až 6,9″ (presnejšie 6,85″) displej.

Naopak, ak si zaobstaráte iPhone 16 alebo iPhone 16 Plus, v oboch prípadoch sa budete musieť zmieriť s menšími 6,1″ a 6,7″ uhlopriečkami tak, ako to poznáme dnes. Pokrok v tomto smere pre základné modely nastane pravdepodobne až v roku 2025, keď Apple predstaví iPhone 17.

23. november – iPhone 16 určite nedostane Touch ID

Touch ID
Zdroj: Apple

Už roky sa špekuluje nad tým, že spoločnosť Apple plánuje do svojich iPhonov vrátiť snímač odtlačkov prstov v displeji, ktorý by mohol slúžiť, ako sekundárna autentifikačná technológia. A aj keď to znie lákavo, minimálne pri iPhone 16 by sme si nemali robiť príliš veľké nádeje.

Spoločnosť Apple síce Touch ID umiestnené pod displejom stále vyvíja, no do produkcie ho v žiadnom prípade neplánuje pustiť na budúci rok a pravdepodobne ani v roku 2025.

Technológia má radu problémov a ak sa s ňou niekedy stretneme v praxi, Apple bude vyžadovať, aby fungovala minimálne tak rýchlo a spoľahlivo, ako cez tlačidlo Home Button. A v súčasnosti jej vývoj zrejme ešte na takejto úrovni nie je.

22. november – V tomto iPhone 16 totálne zaspí dobu 

iPhone 16
Zdroj: YouTube / MG Bits

Spoločnosť Apple prinesie v roku 2024 opäť štvoricu nových iPhonov, ktoré sa budú líšiť technológiami, dizajnom, spracovaním a tiež cenou. A aj keď by firma mohla svoje dostupnejšie modely konečne prispôsobiť štandardom súčasnej doby, zdá sa, že to Apple opäť úplne odignoruje.

Najnovšie úniky nám totiž naznačujú, že ako iPhone 16 tak aj iPhone 16 Plus dostane opäť len zastaralý 60 Hz displej, čo je už niekoľko rokov trochu hanba. Veď vyššiu 90 – 10 Hz obnovovaciu frekvenciu majú aj smartfóny podstatne nižšej triedy s operačným systémom Android. Pre Apple je to však stále jednoduchá cesta, ako odlíšiť základné a Pro verzie iPhonov. Škoda, že na to doplácajú zákazníci.

21. november – Unikol prvý komponent iPhonu 16

iPhone 16 Pro batéria
Zdroj: YouTube / #ios beta news (snímka obrazovky), Twitter / Kosutami (úprava redakcie)

Na internete sa v posledných hodinách objavili zábery, ktoré zobrazujú akumulátor v špeciálnom kovovom obale s kapacitou 3 274 mAh. Podľa úniku má ísť práve o batériu, ktorú spoločnosť Apple použije v roku 2024 v iPhone 16 Pro.

Jej kapacita narastie v porovnaní s iPhonom 15 Pro o cca 2,5 %, no presné údaje nepoznáme, nakoľko na fotkách má byť zatiaľ iba prototyp. Apple v rámci neho zmenil aj konektor.

A ak vás teraz zaujíma, prečo má batéria netradičný kovový plášť, odpoveď je jednoduchá. Táto zmena zvyšuje tepelnú účinnosť batérie bez vplyvu na hmotnosť samotnej súčiastky. Rovnakú technológiu Apple už roky používa pri hodinkách Apple Watch.

21. november – Nový iPhone 16 Pro dostane lepší optický zoom 

iPhone 15 Pro
Zdroj: Unsplash / Sophia Stark

Na internete sa opäť objavila informácia, ktorá nám naznačuje, že spoločnosť Apple použije lepší optický zoom aj v menšom 6,3″ iPhone 16 Pro v roku 2024. Zatiaľ čo dnes má jeho predchodca iPhone 15 Pro „len“ 3x optické priblíženie (a iPhone 15 Pro Max až 5x optické priblíženie), v nadchádzajúcej generácii sa dočkáme v tomto smere zjednotenia.

A ak sa pýtate, prečo si to Apple odkladá až na budúci rok, odpovedí je hneď niekoľko. V prvom rade si treba uvedomiť, že Apple potreboval iPhone 15 Pro a iPhone 16 Pro medzi sebou výraznejšie odlíšiť.

V druhom rade potom platí, že väčší optický zoom bude môcť byť v novom modeli prítomný aj vďaka väčšej konštrukcii. Ako sme už naznačili viackrát, novinka nebude mať 6,1″, ale až 6,3″ displej.

18. november – iPhone 16 sa už nebude prehrievať 

iPhone 16
Zdroj: YouTube / Matt Talks Tech (úprava redakcie)

Určite ste postrehli problémy s prehrievaním, ktoré mal v roku 2023 iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Apple chce podobným zlyhaniam v budúcnosti predísť a preto na tom zapracuje už na budúci rok.

iPhone 16 by mal mať nový grafénová chladič s kovovým obalom batérie, vďaka čomu by mal byť schopný lepšie prenášať tepelnú energiu a tým pádom zabraňovať nadmernému prehrievaniu procesora pod vysokou záťažou.

Za zmienku tiež stojí, že táto zmena môže byť veľmi efektívna, pretože grafén má až desaťnásobne vyššiu tepelnú vodivosť než meď.

15. november – Nový iPhone 16 môže mať menší výrez pre Face ID 

iPhone 16 Pro pill
Zdroj: Twitter (X) / Majin Bu

Na internete sa objavili úniky, za ktorými stojí známy leaker Majin Bu. Ten vo svojom príspevku tvrdí, že iPhone 16 Pro a iPhone 16 Pro Max už nemusí mať štandardný výrez pre Dynamic Island, ale namiesto toho tu uvidíme len jednoduchý okrúhly priestrel displeja.

Hlavným cieľom technologického giganta je v tomto smere poskytnúť používateľovi menej rušivý a estetickejší zážitok z používania iPhonu. Zároveň tiež platí, že táto zmena nebude nijakým zásadným spôsobom vplývať na funkčnosť technológie Dynamic Island. Apple ho sem totiž môže vždy keď to bude potrebné umelo dotvoriť.

15. november – iPhone 16 dostane novinku od Samsungu 

iPhone Samsung
Zdroj: Unsplash / Thai Nguyen (úprava redakcie)

Spoločnosť Apple v iPhone 16 plánuje použiť vylepšené OLED displeje, ktoré by mali byť oveľa úspornejšie. Technologický gigant z Cupertina sa za to bude môcť poďakovať spoločnosti Samsung, ktorá údajne vyvíja novú sadu materiálov pre panely OLED, ktorá je špeciálne určená pre spoločnosť Apple.

Táto sada zahŕňa rôzne komponenty OLED obrazovky, v rámci ktorých tu nechýbajú krycie vrstvy, ktoré ovplyvňujú optické vlastnosti obrazovky. Každú z týchto súčastí dodáva špecializovaný výrobca spoločnosti Samsung, pričom táto firma ich následne spojí ako hlavný dodávateľ a vytvorí dokonalý OLED panel. Rôzne materiály v sade môžu mať vplyv na rôzne vlastnosti displejov, medzi ktoré patrí trvanlivosť, jas, presnosť farieb alebo efektívnosť výroby panelu.

Hlavným cieľom spoločnosti Samsung je v tomto prípade nahradenie modrých fluorescenčných materiálov za pomoci fosforescencie. Firma by týmto spôsobom mohla znížiť spotrebu energie a tým predĺžiť iPhonu výdrž batérie na jedno nabitie. Nechajme sa prekvapiť, ako to dopadne.

9. november – iPhone 16 nebude revolučný, no zachráni to iOS 18

iOS 18 iPhone 15
Zdroj: YouTube / FutureOS / Unsplash / Sophia Stark (úprava redakcie)

Spoločnosť Apple si pre nás v roku 2024 chystá viacero prekvapení, ktoré nebudú len hardvérové, ale aj softvérové. iPhone 16 síce dostane jemne prepracovaný dizajn, výkonnejší procesor či upgrade zadných kamier, no oveľa viac oceníte operačný systém iOS 18, ktorý by v súvislosti s ním mohol dostať exkluzívne funkcie. No a o čo pôjde?

Prečítajte si tiež  Šokujúce zistenie: Ľudia viac dôverujú firmám Google a Amazon než Apple s tým, ako nakladajú s ich súkromnými dátami!

Podobne, ako konkurenčný Samsung, aj Apple pracuje na vlastnej generatívnej umelej inteligencií, avšak na rozdiel od svojho juhokórejského konkurenta ju ešte nestihol predstaviť. Zmeniť by sa to malo práve s príchodom operačného systému iOS 18, pričom exkluzívne AI funkcie môžu byť dostupné výhradne pre iPhone 16. Nechajme sa prekvapiť.

7. november – iPhone 16 bude mať polovodičové tlačidlá 

iPhone 15 Pro
Zdroj: Unsplash / Yuheng Ouyang

O tejto novinke sa diskutovalo už aj v súvislosti s tohtoročným iPhonom 15 / 15 Pro, avšak Apple sa napokon rozhodol technológiu odložiť pre ďalšiu generáciu. Znamená to teda, že pokiaľ čakáte na iPhone 16 / 16 Pro, je vysoká pravdepodobnosť, že sa v ňom stretnete s novými polovodičovými tlačidlami.

Tie už nebudú fungovať na klasické fyzické stlačenie, ale to nahradia dotykové plochy a silný TapTic Engine, ktorý vám bude schopný poskytnúť silnú spätnú väzbu. V skutočnosti tak budete mať pocit, že došlo ku plnohodnotnému fyzickému stlačeniu, hoci to vôbec nebude pravda.

Ak sa teraz pýtate, na čo to bude vlastne dobré, odpoveď je jednoduchá. Apple týmto spôsobom eliminuje možné problémy s tlačidlami a čo je ešte dôležitejšie, iPhone 16 bude vďaka novému systému odolnejší pred vodou či prachom.

Firma tiež môže vďaka novej technológii slušne ušetriť. Už roky ju používa napríklad aj v Trackpade pre MacBook. Možno, že ste ani nevedeli o tom, že toto kliknutie je v skutočnosti iba imitáciou.

1. november – iPhone 16 Pro dostane nové Akčné tlačidlo 

iPhone 15 Pro Action Button
Zdroj: Unsplash / Samuel Angor

Spoločnosť Apple chystá na rok 2024 zmenu, ktorá sa zďaleka nemusí páčiť všetkým jej fanúšikom. Hoci je akčné tlačidlo relatívne veľká novinka, táto technológia prejde už na budúci rok zaujímavým vylepšením.

Apple chce dosiahnuť to, aby akčné tlačidlo nereagovalo na fyzické stlačenie, ale vyslovene len na dotyk. O spätnú väzbu sa potom postará systém haptickej odozvy, ktorý má spoločnosť Apple veľmi dobre prepracovaný. Poznať to môžete napríklad z Trackpadu v novších MacBookoch, ktorý sa už roky fyzicky nestláča.

To, či sa toto vylepšenie stretne s úspechom je zatiaľ nejasné. Každopádne tento výrobca už dlhšiu dobu uvažuje nad tým, že všetky fyzické tlačidlá v iPhone nahradí za vyslovene dotykové. Nechajme sa prekvapiť, aká bude reakcia zákazníkov.

31. október – iPhone 16 Pro prinesie v roku 2024 revolučný fotoaparát

iPhone 15 Pro
Zdroj: Unsplash / Sophia Stark

Zahraničný portál Economic Daily News zverejnil správu, ktorá nadväzuje na staršie úniky spred leta 2023. Tvrdí v nej, že spoločnosť Apple v roku 2024 plánuje predstaviť iPhone 16 Pro a iPhone 16 Pro Max s veľkým vylepšením na úrovni fotoaparátu.

Tieto zariadenia by mali mať prepracovanejšou šošovkou teleobjektívu, ktorá bude využívať pokročilé sklenené tvarované šošovky. iPhone 16 Pro bude môcť vďaka tomu získať tenší dizajn a zároveň poskytne väčšie optické priblíženie obrazu pri fotografovaní alebo natáčaní videa.

Nakoľko je však výroba tohto komponentu mimoriadne drahá a náročná, firma ju zatiaľ použije len pri teleobjektíve. Až v budúcnosti by sme sa s ňou mohli stretnúť aj pri ultraširokouhlom objektíve alebo hlavnom snímači.

23. október – iPhone 16 bude drahší: Toto je dôvod

iPhone 15
Zdroj: YouTube / Kyle Erickson (snímka obrazovky)

Hoci veľmi neradi, v súvislosti s iPhonom 16 máme aj negatívne správy. Je tu totiž obrovská pravdepodobnosť, že spoločnosť Apple nebude mať na výber a toto zariadenie bude vo všetkých verziách predávať výrazne drahšie, ako súčasný iPhone 15, ktorý bol po uvedený na trh na Slovensku paradoxne lacnejší. Dôvodom bol pokles kurzu eura voči doláru.

Hlavným dôvodom, prečo očakávame zo strany Apple v roku 2024 zdražovanie je to, že iPhone 15 / 15 Pro firma vyrába o 8 – 16 % drahšie (v závislosti od modelu), než predošlý iPhone 14 / 14 Pro. Vyplýva to z podrobnej analýzy dodávateľských reťazcov, o ktorú sa postarala analytická spoločnosť Nikkei Asia.

Vo výsledku teda spoločnosť Apple zarobí na každom jednom iPhone 15 menej, než na iPhone 14 či starších modelov, čo je z dlhodobého hľasika neudržateľné. Môžeme teda predpokladať, že pri iPhone 16 sa vrátime cca ku cenám, ktoré Apple na Slovensku nastolil v roku 2022, keď uviedol na trh iPhone 14 / 14 Pro a zdražel celý svoj sortiment.

21. október – Takto by vyzeral skladací iPhone 16

YouTube kanál iOS Beta News predstavil svetu svoju 3D víziu toho, ako by mohol vyzerať iPhone 16 v prevedení so skladacím displejom. Inšpiráciou bol zrejme Samsung Galaxy Z Flip4 a aj keď je jasné, že Apple takéto zariadenie v roku 2024 určite nevyrobí, je to aspoň zaujímavá vízia, nad ktorou sa určite pozastaví nejeden fanúšik technologického giganta.

21. október 2023 – iPhone 16 Pro koncept na videu 

Aj keď sme od predstavenia nového iPhonu 16 Pro ešte relatívne ďaleko, komunita fanúšikov už teraz vymýšľa koncepty, v ktorých sa nám snaží odprezentovať, ako by toto zariadenie mohlo vyzerať. Ten posledných pochádza z YouTube kanála iOS Beta News a prináša vcelku vydarený vizuál so štyrmi kamerami v zadnej časti.

V súčasnosti ešte nie je celkom jasné, aký bude mať iPhone 16 Pro dizajn. Na druhej strane je však isté, že sa opäť nebude zas až tak líšiť od súčasného iPhonu 15 Pro. Môžeme tak očakávať konštrukciu s plochými hranami (s jemným zaoblením), vystupujúce fotoaparáty v zadnej časti či nové farebné možnosti.

To čo však skoro isté je, že iPhone 16 Pro dostane ďalšie tlačidlo, ktoré sa bude nachádzať na pravej strane (pri pohľade spredu) a ponesie názov Capture Button. Jeho úlohou bude zrejme to, aby ste mali rýchlejší prístup ku fotoaparátu. Taktiež má byť novinkou aj prepracovaný Action Button, ktorý už nemusí byť fyzický ale reagovať bude len na dotyky s haptickou spätnou väzbou.

V neposlednom rade má mať iPhone 16 Pro / 16 Pro Max iné rozmery než predchodcovia. Tieto verzie budú totiž o čosi väčšie a ponúknu 6,3″, respektíve 6,9 uhlopriečky. Základný iPhone 16 a iPhone 16 Plus zostanú pri 6,1″ a 6,7″ displeji.

19. október 2023 – Apple chystá nové procesory A18 a A18 Pro 

Apple A18 a A18 Pro iphone 16
Zdroj: Apple (úprava redakcie)

Na rozdiel od posledných modelov, iPhone 16 a iPhone 16 Pro príde v roku 2023 so zaujímavou zmenou. Už nebude platiť pravidlo, že drahšie modely dostanú úplne nový procesor a tie lacnejšie sa budú spoliehať na generačne staršiu čipovú sadu, ktorá bola využívaná v predošlých vlajkových lodiach.

Apple v roku 2024 plánuje vyrábať iPhone 16 s čipom A18, ktorý má byť vyrábaný druhou generáciou 3 nm procesu s označením N3E. Len pre doplnenie, čip A17 Pro je vyrábaný prvou generáciou 3 nm procesu s označením N3B.

Druhým procesorom, ktorý sa bude vyrábať rovnakým spôsobom ako klasický čip A18 má byť verzia s označením A18 Pro. Predpokladáme, že bude viac zameraná na extrémne náročných zákazníkov, ktorí si budú chcieť na novom iPhone 16 Pro a iPhone 16 Pro Max užívať konzolové herné tituly podobne, ako to dnes dokáže ponúknuť iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Na základnom iPhone 16 a iPhone 16 Plus to zrejme opäť nebude možné:

Takto by mala vyzerať celá zostava čipov A18:
 • iPhone 16: čip A18 (N3E)
 • iPhone 16 Plus: čip A18 (N3E)
 • iPhone 16 Pro: čip A18 Pro (N3E)
 • iPhone 16 Pro Max: čip A18 Pro (N3E)

17. október 2023 – iPhone 16 bude mať lepšie 5G aj WI-Fi 7

iPhone 15
Zdroj: YouTube / Kyle Erickson (snímka obrazovky)

Známy analytik Jeff Pu prezradil, že spoločnosť Apple plánuje vo svojom novom iPhone 16 Pro a iPhone 16 Pro Max použiť revolučný 5G modem Qualcomm Snapdragon X75, ktorý v zariadeniach vystrieda jeho súčasnú verziu Qualcomm Snapdragon X70.

Jeho hlavnou výhodou je to, že má integrovaný mmWave a sub-6GHz vysielač, ktorý má menší a úspornejší komponent. V praxi to znamená, že pripojenie by mohlo byť rýchlejšie, stabilnejšie, spoľahlivejšie a hlavne energeticky úspornejšie. 5G modem bude pri tom zaberať v konštrukcii zariadenia menej miesta.

Pu tiež potvrdil fámy o tom, že Apple chce v iPhone 16 použiť štandard Wi-Fi 7. Ten je štyrikrát rýchlejší, ako súčasne zaužívaný štandard Wi-Fi 6E.

6. október – iPhone 16 sa blíži do skúšobnej výroby 

iPhone 16 Pro koncept
Zdroj: Yanko Design

Aj keď sa vám to môže zdať ako príliš skoro, v skutočnosti spoločnosti Apple zostáva už menej ako 11 mesiacov na to aby dokončila a pripravila na výrobu svoj nový iPhone 16. Zariadenie preto ešte koncom roka musí vstúpiť do testovacej výroby, ktorej výsledkom budú prvé funkčné prototypy.

Ako informuje portál Gizchina, skúšobná produkcia iPhonu 16, ktorá začne prebiehať už o pár týždňov pomôže okrem iného nastaviť výrobné procesy a postupy na jednej vzorovej linke v čínskom meste Čcheng-tu.

4. október – iPhone 16 môže priniesť nový výrobný proces 

iPhone 16 Pro
Zdroj: YouTube / Technizo Concept (úprava redakcie)

Hovorí sa o tom, že spoločnosť Apple sa pri základných doskách pomaly, ale isto chystá na prechod na špeciálne medené fólie, ktoré sú potiahnuté živicou (RCC). Dnešné základné dosky s obvodmi, sú vyrobené z pružného medeného substrátu.

Tenšie PCB dosky by tak mohli uvoľniť miesto, ktoré by mohlo byť využité na zakomponovanie väčšej batérie či iných technológií do vnútra tela zariadenia.

Ich nevýhodou, ale je, že sú krehké, takže v prípade pádu zariadenia by sa mohli rozbiť. Spoločnosť Apple preto musí veľmi dobre zvážiť, či ich nasadí v takom zariadení, akým je práve iPhone 16. Mohla by mať totiž problémy.

26. september – iPhone 16 dostane nové tlačidlo 

iPhone 16
Zdroj: YouTube / Matt Talks Tech (úprava redakcie)

Portál Macrumors zverejnil informáciu, v ktorej sa píše o tom, že budúci iPhone 16 Pro a iPhone 16 Pro Max dostane nové tlačidlo. Niesť by malo označenie Capture Button a umiestnené bude pod tlačidlom uzamykania. Ako už asi tušíte, táto novinka by mala slúžiť na to, aby ste sa vedeli jednoduchšie dostať ku funkcii fotoaparátu. Nebude to, ale všetko.

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Apple sa vyhráža Elonovi Muskovi, že vymaže Twitter z App Store. Nie je to však všetko

Zatiaľ čo Capture Button by mal byť prítomný len na Pro modeloch, klasický iPhone 16 a iPhone 16 Plus dostanú programovateľné tlačidlo Action Button, s ktorým prišiel v roku 2023 iPhone 15 Pro / 15 Pro Max. Navždy tak zanikne mechanický prepínač tichého režimu.

20. september – iPhone 16 Pro dostane lepší optický zoom

iPhone 15 Pro
Zdroj: Unsplash / Amanz / Thai Nguyen (úprava redakcie)

Spoločnosť Apple v roku 2023 urobila rozdiel vo fotoaparátoch pri iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Aj keď sa oba smartfóny spoliehajú na veľmi podobné technológie, v menšom 6,1″ prevedení sa stretávame „len“ s 3x optickým zoomom, zatiaľ čo väčší iPhone 15 Pro Max so 6,7″ displejom má až 5x optický zoom.

A keďže to niektorým zákazníkom prekáža, podľa známe analytika Ming-Chi Kua to spoločnosť Apple na budúci rok bude riešiť. Lepšie 5x optické priblíženie by mal dostať aj model iPhone 16 Pro so 6,3″ displejom, vďaka čomu sa zákazníci budú môcť spoliehať na kvalitnejší zoom.

1. september 2023 – iPhone 16 môže mať extrémne jasný displej

iPhone 16
Zdroj: YouTube / MG Bits

Portál Appleinsider priniesol správu, v ktorej uvádza, že Apple môže priniesť v iPhone 16 revolúciu v oblasti displejov. Dodávatelia obrazoviek sa vraj v týchto chvíľach snažia presvedčiť technologického giganta z Cupertina, aby pri iPhone 16 použil technológiu MLA (micro lens array), alebo len zjednodušene „mikrošošoviek“.

Apple sa s touto myšlienkou pohrával už aj v minulosti, no napokon sa pre MLA nerozhodol. Hlavnou výhodou technológie je pri tom to, že zariadenie s ňou dokáže ponúknuť výrazne vyšší jas, než to, na čo sme zvyknutí pri klasických OLED paneloch.

Celé to funguje tak, že svetlo, ktoré sa bežne odráža vo vnútri panela, sa presmeruje smerom k prednej časti displeja. Medzi najväčšie výhody patrí potom fakt, že pri vynaložení menšieho množstva energie môže byť displej jasnejší, čo predĺžuje výdrž batérie.

Zdôrazniť však treba, že technológia MLA má aj negatíva a tým najväčším je obmedzený pozorovací uhol, čo by pri zariadení, akým je iPhone mohol byť dosť veľký problém. Uvidíme teda, ako to dopadne.

16. august 2023 – iPhone 16 dostane Wi-Fi 7 a 48 Mpx ultraširokouhlý fotoaparát 

iPhone 15 Pro Max
Zdroj: Unsplash / Thai Nguyen (úprava redakcie)

Spoločnosť Apple údajne v novom iPhone 16 použije technológiu Wi-Fi 7, pomocou ktorej bude možné odosielať a prijímať dáta v pásmach 2,4 GHz, 5 GHz a 6 GHz. V praxi vďaka tomu bude mať toto zariadenie vyššiu rýchlosť internetu, väčšiu spoľahlivosť pripojenia a samozrejme nižšiu latenciu. Samotný rýchlosť v rámci štandardu Wi-Fi 7 by mohla v iPhone 16 dosiahnuť až neuveriteľných 40 Gb/s. Ide o štvornásobný nárast oproti Wi-Fi 6E.

Aby toho nebolo málo, nový iPhone 16 by mal mať k dispozícii aj vylepšený ultraširokouhlý zadný fotoaparát. Snímač už nebude mať 12 Mpx rozlíšenie, ale rovnakých 48 Mpx, ako sme na to zvyknutí pri súčasných hlavných snímačoch v iPhone 14 Pro, iPhone 15 aj iPhone 15 Pro. Fotky tak budú schopné zachytiť viac detailov.

19. júl 2023 – iPhone 16 Pro Max má priniesť bezkonkurenčný fotoaparát

iPhone 15 Pro
Zdroj: Unsplash / Sophia Stark

Na sociálnej sieti Weibo sa objavil únik, ktorý naznačuje, že nový iPhone 16 Pro Max môže priniesť objektív, ktorý bude sprevádzaný s označením „Super“ alebo „Ultra“. V praxi by malo ísť o teleobjektív s ohniskovou vzdialenosťou nad 300 mm, ktoré výrazne zväčšujú a približujú vzdialené objekty.

Na základe toho sa môžeme domnievať, že iPhone 16 Pro Max môže mať extrémny optický zoom, ktorý prekoná väčšinu svojich konkurentov, dokonca aj spoločnosť Samsung. Hodnota by sa totiž mohla dostať až za 10-násobné optické priblíženie. Nechajme sa prekvapiť.

29. máj 2023 – iPhone 16 bude mať lepšie fotoaparáty 

iPhone 15 Pro
Zdroj: Apple

Keďže spoločnosť Apple plánuje predstaviť dva väčšie iPhony s označením „Pro“, objavili sa aj špekulácie ohľadom toho, aký bude mať táto zmena vplyv na ostatné benefity. No a zdá sa, že nebude zanedbateľný.

Merk Gurman z agentúry Bloomberg napríklad prezradil, že tým, že iPhone 16 Pro a iPhone 16 Pro Max bude mať viac vnútorného priestoru, mohla by sa sem nasťahovať napríklad väčšia batéria, alebo v prípade vlajkovej lode dokonca aj periskopický objektív.

Zatiaľ čo základný iPhone 16 Pro sa s 5x optickým priblížením v rámci kamery dotiahne na iPhone 15 Pro, iPhone 16 Pro Max by mohol pokračovať ďalej na ceste za 7.5x až 10x optickým priblížením. Nechajme sa prekvapiť.

23. máj 2023 – iPhone 16 sa vráti ku dizajnu iPhonu 12 

iPhone 12
Zdroj: YouTube / Digital Amusers

Na sociálnej sieti Reddit sa objavili informácie o tom, že spoločnosť Apple pri novom iPhone 16 a iPhone 16 Plus v základných verziách využije staré známe rozmiestnenie kamier, ktoré sme poznali z iPhonu 12 a starších modelov predstavených pred rokom 2021.

Novšie verzie, ako iPhone 13 už využívali diagonálne umiestnené zadné fotoaparáty, nakoľko sa v nich skrývala technológia optickej stabilizácie snímača, ktorá sa vyžadovala viac miesta. Ťažko povedať, ako chce Apple fotoaparáty riešiť v základných iPhonoch 16, každopádne je tu istá šanca, že zariadenia ich budú mať umiestnené pod sebou.

9. máj 2023 – iPhone 16 prinesie nové uhlopriečky displeja

iPhone 16
Zdroj: 9to5mac

Spoločnosť Apple prinesie v roku 2024 zásadnú zmenu v uhlopriečkach pri svojom iPhone 16. Týkať sa to, ale má iba dvoch modelov. Pokiaľ si zaobstaráte menší iPhone 16 Pro, toto zariadenie bude k dispozícii po novom so 6,3″ OLED obrazovkou namiesto súčasnej 6,1″ obrazovky. Pri nákupe vlajkovej lode iPhonu 16 Pro Max bude mať potom displej až 6,9″ namiesto súčasných 6,7″. Apple vďaka týmto zmenám predstaví najväčšie smartfóny vo svojej histórii.

Horšou správou, ale je, že zmena sa zrejme nebude týkať základného iPhonu 16 ani iPhonu 16 Plus. Tieto zariadenia by mali naďalej disponovať 6,1″ a 6,7″ obrazovkami rovnako, ako iPhone 15 a iPhone 15 Plus.

iPhone 16 príde v štyroch verziách. Zariadenia však budú iné ako iPhone 15

iphone 16
Zdroj: YouTube / 4RMD

Spoločnosť Apple plánuje v roku 2024 predstaviť štyri modely iPhonu 16, pričom tentokrát sa dočkáme pravdepodobne aj štyroch samostatných uhlopriečok. Pokiaľ si budete chcieť zaobstarať základný iPhone 16 alebo iPhone 16 Plus, tieto modely by sa mali spoliehať klasicky na 6,1″, respektíve 6,7″ displej rovnako, ako dnes iPhone 15 alebo iPhone 15 Plus.

Ak však budete preferovať drahšie prevedenia iPhone 16 Pro alebo iPhone 16 Pro Max, tu majú zobrazovacie jednotky poriadne narásť. Zatiaľ čo menšie prevedenie prejde zo 6,1″ na 6,3″ (pred zaokrúhlením 6,27″), vlajková loď ponuky iPhone 16 Pro Max vymení súčasný 6,7″ displej za 6,9″ obrazovku (pred zaokrúhlením 6,85″).

koncept iPhone 15 v bielej farbe
Zdroj: NotebookCheck

Dôvodom tejto zmeny má byť lepšia konkurencieschopnosť niektorým zariadeniam s operačným systémom Android. Dlhoročným trendom je, že smartfóny stále rastú a ešte to evidentne neskončilo.

Taktiež stojí za zmienku, že okrem štyroch vyššie uvedených smartfónov sa dlhšiu dobu špekuluje aj nad tým, že spoločnosť Apple uvedie na trh niečo špeciálne, čo bude postavené ešte nad nimi.

Reč je konkrétne o novej vlajkovej lodi s označením iPhone 16 Ultra, ktorá by mohla byť po hardvérovej stránke ešte viac vyladená. To, či však príde na trh je v tejto chvíli veľmi ťažké odhadnúť a preto s ňou v tejto chvíli radšej nepočítame.

iPhone 15 Pro / 15 Ultra
Zdroj: 4RMD

iPhone 16 – očakávané verzie pre rok 2024 

 • iPhone 16 (6,1″ displej) – základný model
 • iPhone 16 Plus (6,7″ displej) – základný model s väčším displejom
 • iPhone 16 Pro (6,3″ displej) – prémiový model
 • iPhone 16 Pro Max (6,9″ displej) – prémiový model vyššej triedy
 • iPhone 16 Ultra (6,9″ displej) – vlajková loď?

iPhonu 16 sa po dizajnovej stránke veľmi nezmení

Zdroj: Macrumors

Čo sa týka dizajnu, spoločnosť Apple ho pri iPhone mení veľmi nerada a my sa tomu vôbec nečudujeme. Načo by totiž firma menila niečo čo dlhodobo veľmi dobre funguje? iPhone 16 a iPhone 16 Pro budú mať po vzore svojich predchodcov jemne zaoblený dizajn s plochými hranami a spoliehať sa majú aj na úplne rovnaké materiály.

Zatiaľ čo dostupnejšie prevedenia budú vyrobené z hliníka, tie drahšie by opäť mali používať extrémne pevný, odolný a hlavne veľmi ľahký titán.

Zaujímavosťou, ale je, že v roku 2024 by mal byť už každý model vybavený programovateľným akčným tlačidlom, ktoré raz a navždy vyradí z ponuky prepínač tichého režimu. Rovnako sa špekuluje nad tým, že iPhone 16 alebo aspoň modely „Pro“ by mali dostať v každom jednom prípade aj ďalšie tlačidlo s označením Capture Button. Nachádzať sa má v pravej spodnej časti (pod tlačidlom uzamykania) a podľa všetkého bude určené na spúšťanie fotoaparátu.

Taktiež sa objavili špekulácie, že tlačidla by nemali byť fyzické, ale už iba dotykové s haptickou spätnou väzbou. O tom sa však hovorilo aj pri iPhone 15 a špekulácie sa napokon nenaplnili. Uvidíme teda ako to dopadne.

Za zmienku tiež stojí, že kým prémiový iPhone 16 Pro a iPhone 16 Pro Max by mal ponúkať veľmi podobný, len trochu zväčšený dizajn oproti iPhonu 15 Pro, respektíve iPhonu 15 Pro Max, pri základných prevedeniach môže dôjsť ku zmene. Tieto modely by totiž nemuseli disponovať diagonálne umiestnenými šošovkami zadných fotoaparátov, tak ako s tým prišiel iPhone 13 (a novšie modely), ale naopak by sa mohli vrátiť ku jednoduchému usporiadaniu pod sebou, ktoré Apple používalo od predstavenia iPhonu X.

iPhone 16 bude mať odlišné rozmery ako iPhone 15 

iPhone 15 Pro Max vs Samsung Galaxy S23 Ultra v teste rýchlosti: Kto bude víťazom?
Zdroj: YouTube / PhoneBuff

Ako sme už naznačili vyššie, zatiaľ čo iPhone 16 a iPhone 16 Plus bude po stránke rozmerov vyzerať veľmi podobne, ako súčasný iPhone 15 a iPhone 15 Plus, prémiové verzie sa dočkajú väčších, 6,3″ a 6,9″ displejov.

Táto zmena sa pochopiteľne môže negatívne podpísať na celkových rozmeroch iPhonu 16 Pro / 16 Pro Max a tiež váhe, ktorú budú tieto smartfóny dosahovať. Keďže tu Apple bude musieť použiť viac materiálu, zákazníci sa musia zmieriť s tým, že budú logicky o niečo ťažšie.

Prečítajte si tiež  Elon Musk sa pustil do Applu. Kritizuje uzavretý ekosystém aj výrobu batérií

Našťastie však nepôjde o nič dramatické. Ako môžete vidieť v tabuľkách nižšie, ktoré zobrazujú odhadované rozmery aj váhu, jednotlivé hodnoty sa budú meniť len veľmi mierne. Zaujímavé je tiež to, že spoločnosť Apple by mala zachovať hrúbku 8,25 mm.

iPhone 16 Pro rozmery
Zdroj: Macrumors / snímka obrazovky
iPhone 16 Pro Max rozmery
Zdroj: Macrumors / snímka obrazovky

iPhone 16 dostane dva procesory zo série Apple A18 

Apple A18 Pro iphone 16
Zdroj: Apple (úprava redakcie)

Spoločnosť Apple začala v posledných rokoch uplatňovať stratégiu, v rámci ktorej používala v dostupných a prémiových modeloch dva rôzne typy procesorov. Výnimku netvoril ani iPhone 15 / 15 Pro, kde sme sa dočkali čipu A16 Bionic pre dostupnejšie verzie a špičkového procesora A17 Pro pre prémiové verzie.

Pri iPhone 16 bude zachovaný rovnaký princíp, no Apple tu použije odlišný postup. Zatiaľ čo iPhone 16 Pro a iPhone 16 Pro Max budú opäť vybavené špičkovým 3 nm čipom, ktorý tentokrát ponesie názov A18 Pro a mal by mať ešte vyšší výkon CPU aj GPU so zachovaním 8 GB RAM, lacnejšie modely by mali ponúkať slabšiu verziu toho istého procesora, ktorá sa bude taktiež vyrábať 3 nm procesom.

Apple A18 a A18 Pro iphone 16
Zdroj: Apple (úprava redakcie)

V iPhone 16 a iPhone 16 Plus tak nájdeme s najvyššou pravdepodobnosťou čip, ktorý ponesie označenie A18 alebo A18 Bionic a nebude mať také možnosti najmä v oblasti gamingu, ako jeho prepracovanejší braček. To či v roku 2024 uvidíme aj pri dostupnejších verziách 8 GB RAM alebo sa tu Apple zatiaľ bude držať 6 GB RAM v tejto chvíli nevieme. Odhalia nám to až úniky, ku ktorým sa dostaneme o pár mesiacov.

iPhone 16 bude podporovať lepšie 5G a Wi-Fi 7

Jednou z veľkých inovácií, ktorú môže priniesť iPhone 16 Pro bude prítomnosť 5G čipu Snapdragon X75 od spoločnosti Qualcomm. Ten má podľa výrobcu poskytovať vylepšenú agregáciu nosičov a tiež kombinovaný vysielač / prijímač sub-6 GHz a mmWave 5G.

Nový modem by mal byť zároveň až o dvadsaťpäť percent menší a aby toho nebolo málo, tak aj o dvadsať percent úspornejší v porovnaní so súčasným modemom Snapdragon X70, ktorý využíva aj iPhone 15 a spoliehať sa naň majú tiež základné verzie iPhone 16 a iPhone 16 Plus.

Zaujímavé na Snapdragone X75 je tiež to, že by mal podporovať štandard s názvom 5G Advanced. V praxi to znamená, že tento modem bude podliehať inováciám v oblasti strojového učenia, čo by mohlo zákazníkom priniesť vyššiu pridanú hodnotu v rámci pripojenia. A aj keď je pravda, že Apple si už roky vyvíja vlastný 5G čip, ten podľa analytikov nebude dostupný ešte pekných pár rokov. Do sériovej výroby by sa mal dostať až niekedy v roku 2025 a prvým smartfónom, v ktorom sa bude nachádzať, bude iPhone SE 4. generácie.

Taktiež sa šepká o tom, že drahšie modely iPhone 16 Pro a iPhone 16 Pro Max by mohli podporovať aj úplne nový štandard sieťovej generácie WiFi 7, ktorý môže dosiahnuť rýchlosť až 40 Gb/s. Len pre doplnenie, WI-Fi 7 využíva aj 320 MHz kanály a podporuje technológiu 4K kvadratúrnej amplitúdovej modulácie (QAM). Zariadenia, v ktorých sa bude nachádzať preto budú schopné dosahovať až o 2,4-krát rýchlejšie pripojenie, ako v rámci štandardu Wi-Fi 6 za predpokladu, že budú využívať rovnaký počet antén. Výhodou tiež bude nižšia latencia a oveľa spoľahlivejšie pripojenie.

Príde iPhone 16 o SIM kartu?

SIM karty iPhone 15
Zdroj: Freepik / mi_konstantin (úprava redakcie)

Podobne ako pri iPhone 15, aj pri jeho nástupcovi sa naskytá otázka či príde o SIM kartu. A odpoveď žiaľ zatiaľ nie je celkom jednoznačná. Aj keď je pravda, že spoločnosť Apple už na niektorých trhoch predáva iPhone bez SIM karty, v mnohých končinách sveta ešte nie sú digitálne eSIM natoľko zavedené a spopularizované, aby si mohla spoločnosť Apple pri iPhone 16 dovoliť takýto razantný krok.

Aj preto sa skôr prikláňame k názoru, že aj keď bude mať Apple verzie iPhonu 16 bez SIM karty, oveľa viac zariadení sa na globálnom trhu bude predávať s klasickým SIM slotom.

USB-C je v iPhone realita: Vylepší ho Apple pri iPhone 16? 

iPhone 15 výdrž batérie a USB-C
Zdroj: Apple

Spoločnosť Apple urobila v roku 2023 veľký krok, keď sa podvolila novým nariadeniam Európskej únie a na globálnom trhu začala predávať iPhone 15 / 15 Pro s novým USB-C konektorom, ktorý raz a navždy z hry odstavil dosluhujúci Lightning. A aj keď je to veľmi pekné, predsa sme sa dočkali obmedzení, ktorých sme sa pred predstavením zariadení tak moc báli.

Zatiaľ čo iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max podporujú rýchlejší prenos dát v rámci štandardu Thunderbolt 4, pri základnom iPhone 15 a iPhone 15 Plus sa musíme spoliehať len na rýchlosti štandardu USB 2.0, ktorými disponoval pred rokom aj Lightning. Väčšine používateľom to neprekáža no nájdu sa aj takí, ktorí si pre toto obmedzenie iPhone vôbec nekúpia.

Presne preto sa ľudia pýtajú, či bude s príchodom budúceho iPhonu 16 toto obmedzenie odstránené. A aj keď by sme boli úprimne veľmi radi, keby sa to podarilo, s chladnou hlavou môžeme napísať, že sa to s vysokou pravdepodobnosťou nestane. Dôvod je jasný.

Spoločnosť Apple urobila tento krok úplne zámerne aby profesionálnych zákazníkov motivovala ku nákupu drahších modelov. Aj v roku 2024 sa teda pravdepodobne stane, že iPhone 16 bude mať pomalšie USB-C pripojenie ako iPhone 16 Pro. Nechajme sa prekvapiť.

Apple v iPhone 16 prepracuje fotoaparáty 

iPhone 16
Zdroj: YouTube / MG Bits

Aj keď sa to možno na prvý pohľad nezdá, spoločnosť Apple urobila v roku 2023 kus práce so svojimi kamerovými systémami, ktoré sa nachádzajú v iPhone 15 a iPhone 15 Pro. Aj preto v roku 2024 zrejme ku žiadnym revolučným zmenám nedôjde. Napriek tomu sa však môžeme tešiť na určité „evolučné“ vylepšenia.

Je nad svetlo jasné, že už každý iPhone 16 dostane hlavný snímač s rozlíšením 48-megapixelov. Ak si však zaobstaráte modely „Pro“, v tých by sa mohlo nachádzať rovnaké rozlíšenie aj pre ultraširokouhlý objektív. Dnes má k dispozícii „iba“ 12 Mpx. Pokiaľ budete so smartfónmi fotiť, bude schopní zachytiť väčšie množstvo detailov.

Samozrejme by mal byť aj v tomto prípade k dispozícii úsporný 24 Mpx režim, s ktorým prišiel iPhone 15. V praxi ponúkne veľmi kvalitné fotografie, no tie zaberú podstatne menej úložiska.

Taktiež sa v kuloároch šepká, že iPhone 16 Pro Max by mohol mať 48 Mpx hlavný snímať, ktorý bude obsahovať osem-dielny hybridný objektív s dvoma sklenenými prvkami a šiestimi plastovými prvkami. Pridajme k tomu ešte vylepšený teleobjektív, ktorý by mohol teoreticky poskytnú lepší optický zoom a opäť tu budeme mať smartfón, ktorému v oblasti fotografie bude vedieť konkurovať iba málokto.

Zaujímavé tiež je, že obmedzenie z roku 2023, kedy má iPhone 15 Pro len 3x optický zoom a iPhone 15 Pro Max má 5x optický zoom by malo v roku 2024 skončiť. Lepšieho priblíženia sa vraj dočká aj menší 6,3″ iPhone 16 Pro.

iPhone 16 cena 

iPhone 15
Zdroj: YouTube / Kyle Erickson (snímka obrazovky)

Komentovať ceny, za ktoré bude spoločnosť Apple predávať svoj nový iPhone 16 / 16 Pro je dnes veľmi náročné. Napriek tomu môžeme napísať, že existuje určitá pravdepodobnosť, že výrobca opäť zdražie.

V roku 2023 totiž pocítil vyššie výrobné náklady ako aj infláciu na vlastnej koži a každý iPhone 15 sa vyrába drahšie v rozmedzí od 8 – 16 %. Firma však napriek tomu ceny nedvíhala a na Slovensku sme sa paradoxne stretli s ich znižovaním. Dôvodom bola zmena kurzu eura voči doláru.

Pri iPhone 16 a iPhone 16 Pro by však mohlo byť všetko úplne ináč a zariadenia by sa zrazu mohli ponúkať o čosi drahšie. A keďže Apple zvyšuje ceny systematicky, tu sú naše očakávania, ako by sa mohli pohybovať. V zátvorke sa nachádza aktuálna cena za iPhone 15 / 15 Pro:

 • iPhone 16 – 999 € (949 €)
 • iPhone 16 Plus – 1 149 € (1 099 €)
 • iPhone 16 Pro – 1 199 € (1 299 €)
 • iPhone 16 Pro Max – 1 599 € (1 449 €)
 • iPhone 16 Ultra – 1 799 € ?

iPhone 16 úložisko 

iPhone 15 Pro
Zdroj: Unsplash / Amanz / Thai Nguyen (úprava redakcie)

Predpokladáme, že Apple zachová úložiska pri iPhone 16 na podobnej úrovni, ako v roku 2023 pri iPhone 15. Je skoro isté, že základné modely sa budú spoliehať na 128 GB pamäť, pričom k dispozícii bude aj variant s 256 GB, respektíve 512 GB úložiskom. Čo však drahšie modely?

iPhone 15 Pro je dnes k dispozícii so základnou 128 GB pamäťou a iPhone 15 Pro Max s 256 GB pamäťou. Apple bude rovnaký systém zachovávať aj pri iPhone 16 Pro a iPhone 16 Pro Max, alebo už bude oba smartfóny štandardne ponúkať s vyšším 256 GB úložiskom, čím čiastočne ospravedlní aj ich vyššiu cenu.

V takomto prípade sa, ale môže stať, že vrchol ponuky nebude uzatvárať po 512 GB verzii extrémny 1 TB model, ale pribudne sem ešte jeden variant s kapacitou až 2 TB. Nechajme sa prekvapiť.

iPhone 16 dátum predstavenia

Tim Cook iPhone
Zdroj: YouTube / Apple / Unsplash / Sophia Stark (úprava redakcie)

Apple nás ešte v roku 2022, keď predstavil iPhone 14 trochu zaskočilo, keď sa odohrával veľký mediálny event ešte počas prvého septembrového týždňa. V roku 2023 pri iPhone 15 sa potom všetko zmenilo a veľká udalosť bola naplánovaná na 12. september presne podľa očakávaní.

Ak sa teda pozrieme do kalendára a budeme sa riadiť tým, že Apple zvykne predstavovať nové smartfóny prevažne počas druhého alebo výnimočne tretieho septembrového týždňa, zistíme, že iPhone 16 uvidíme s najvyššou pravdepodobnosťou buď 10. septembra 2024 alebo 17. septembra 2024. Predobjednávky začnú potom v najbližší piatok 13. alebo 20. septembra a predaj o týždeň neskôr 20. alebo 27. septembra.

Článok budeme aktualizovať 

Toto je zatiaľ všetko, čo vieme o iPhone 16. Tento článok budeme samozrejme neustále aktualizovať o ďalšie skutočnosti, nakoľko nás obrovské množstvo únikov ešte len čaká. Dajte nám vedieť do komentára, čo od tohto zariadenia očakávate vy. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory!

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -