Spoločnosť Apple v roku 2022 predstavila revolučný iPhone 14 Pro / iPhone 14 Pro Max, ktorý dostal prepracovaný výrez pre Face ID. Nie len, že sa celá technológia presunula priamo do displeja, ale okrem toho získala aj dokonalé prepojenie so softvérom. Výsledkom je nový prvok Dynamic Island, ktorý zjednodušuje mnohé procesy.

Nové smartfóny sa vo svete predávajú sotva niekoľko hodín, no zahraniční youtuberi mali možnosť vyskúšať si ich s predstihom. Vďaka tomu vznikli recenzie, ktoré sú už zopár dní k dispozícii na YouTube.

Viacero youtuberov si nový funkčný prvok v iPhone 14 Pro / 14 Pro Max pochvalovalo, pričom niektorí zistili, že ich dokázal odbremeniť od otravných upozornení na nedostatok batérie. V súčasnosti platí, že ak systém zistí, že kapacita akumulátora klesla na 20 %, upozorní vás na to za pomoci otravného vyskakovacieho okna.

Je to síce užitočné, no určite by sa to dalo vyriešiť aj elegantnejšie. No a presne to využíva Dynamic Island. Nakoľko sa dá jeho lišta roztiahnuť, akonáhle vaše zariadenie dosiahne rizikových 20 % batérie, váš iPhone vás o tom informuje práve pomocou tohto prvku.

Je to síce drobnosť, no ide o elegantné a užitočné riešenie, ktoré posúva používateľský komfort na úplne novú úroveň. Viac uvidíte v našej galérii vyššie.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  iPhone 13 má prísť s podporou 25W rýchleho nabíjania
Môže ťa zaujímať
- Reklama -