Elon Musk sa pred niekoľkými týždňami vyjadril k odkúpeniu sociálnej siete Twitter, o ktorú má vážny záujem. V novej správe od Komisie pre cenné papiere a burzy (SEC) Musk potvrdil, že získal 46 miliárd dolárov na financovanie ponuky pre Twitter. Nebude to však také jednoduché. Musk bude pravdepodobne musieť rokovať s predstavenstvom sociálnej siete a dokázať im, že peniaze naozaj má.

Prečítajte si tiež  Elon Musk chce kúpiť Twitter. Na stôl položil ponuku, ktorá sa neodmieta. Vieme koľko je ochotný zaplatiť

Keď sa Musk v roku 2018 pokúšal previesť spoločnosť Tesla do súkromného vlastníctva, dostal sa do problémov s Komisiou pre cenné papiere a burzy (SEC). Dôvodom bol jeho príspevok (paradoxne) na Twitteri, v ktorom napísal „financovanie zabezpečené“, aj keď bol proces ešte len v počiatočnom štádiu.

Teraz sa Musk pokúša prevziať súkromnú spoločnosť Twitter a zdá sa, že sa poučil, pretože tentoraz postupuje úplne inak. Známy filantrop dnes predložil Komisii nový dokument, v ktorom potvrdil, že má zabezpečené financovanie vo výške 46 miliárd dolárov pre odkúpenie spoločnosti.

Twitter na tento návrh zatiaľ nereagoval. Za týmto rozhodnutím firmy stojí je celá škála dôvodov. Medzi ne patrí napríklad prehodnotenie hodnoty akcií, keďže po Muskovom vyjadrení na odkúpenie akcie Twitteru raketovo stúpli.

Hoci je financovanie teraz skutočne zabezpečené, Musk bude mať pravdepodobne problémy presadiť ho v súčasnej podobe, keďže správna rada Twitteru prijala špeciálnu politiku v podobe obranného piliera, ktorý by zriedil akcie spoločnosti ak by Muskov podiel prekročil 15 %. Ako sa celá (spočiatku vtipná) situácia vyvinie, nám odhalia nasledujúce týždne.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJElectrek
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.