Jedna z najznámejších sociálnych sietí na svete Twitter sa neustále mení a vyvíja. Od jej spustenia v roku 2006 sa toho veľa zmenilo a hoci na Slovensku nie je až taká populárna ako napríklad v zahraničí, určite sa tu nájde komunita ľudí, ktorá ju sleduje a používa na denne báze. No a presne pre jej členov máme skvelú správu, ktorá sa týka dôležitej funkcie.

Pravdepodobne viete, že po zverejnení tweetu ho už nie je možné spätne upraviť. Na to, aby ste si teda napríklad opravili chybu alebo upravili slovosled musíte pôvodný príspevok zmazať, prepracovať a znovu pridať. No a povedzme si na rovinu, že tento postup je dosť zdĺhavý a iné sociálne siete ponúkajú alternatívu v podobe dodatočnej editácie už dlhé roky. Twitter ich bude nasledovať.

Sociálna sieť v utorok zverejnila informáciu, že aktuálne tvrdo pracuje na dlho očakávanom tlačidle Upraviť. Vývoj začal ešte v priebehu minulého roka a tak môžeme predpokladať, že nová funkcia bude k dispozícii v nasledujúcich mesiacoch.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Twitter dokonca zverejnil aj drobý náhľad toho, ako bude nový button vyzerať a fungovať. Dostanete sa k nemu kliknutím na tri bodky v pravej časti príspevku (viď video v odkaze nižšie).

Naznačil to dokonca aj Elon Musk 

Dôležité je ale dodať, že nie všetci sú z tejto možnosti nadšení a medzi používateľmi Twitteru sa nájdu aj takí, ktorým sa myšlienka spätnej úpravy príspevkov nepozdáva. Tak či onak, väčšina ľudí si ju evidentne podľa Twitteru pýta a tak je jej príchod v podstate istý.

Je tiež zaujímavé, že táto správa, ktorú oficiálne zverejnil Twitter až v utorok, prichádza len deň po tom, ako sa stal Elon Musk najväčším akcionárom Twitteru. Na svojom profile sa bezprostredne potom (ešte v pondelok) opýtal, či chcú jeho sledovatelia tlačidlo na úpravu príspevkov, na čo mu až 73 % hlasujúcich odpovedalo áno. Oficiálne oznámenie vývoja prišlo o niekoľko hodín neskôr.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -