Len pred mesiacom nastúpil Elon Musk do svojej novej spoločnosti Twitter a začal robiť kontroverzné zmeny, o ktorých píše prakticky celý svet. Aj keď väčšina titulkov uvádza, že Musk vedie Twitter do záhuby, pravda je podľa vizionára úplne iná.

Reklama: Pokiaľ hľadáte Apple zariadenia za bezkonkurenčné ceny, vyskúšajte nášho partnera iSpot. E-shop ponúka aj zľavy, vďaka ktorým ušetríte stovky eur

Miliardár sa totiž so svojimi sledovateľmi podelil o elegantnú prezentáciu, v ktorej ukázal, že počet nových používateľov Twitteru je „historicky najvyšší“.

Len v priebehu uplynulých 7 dní sa na Twitter zaregistrovali až 2 milióny nových účtov, pričom toto číslo je o 66 % väčšie v porovnaní s rovnakým sedemdňovým obdobím v roku 2021. Téme sa viac venoval portál Engadget.

Ľudia trávia na Twitteri viac času 

Aj keď je vyššie uvedená informácia veľmi pozitívna, nie je to pre Twitter jediná dobrá správa, s ktorou sa novátor pochválil.

Štatistiky totiž potvrdili, že k 15. novembru dosiahla používateľská základňa Twitteru za posledných sedem dní v priemere takmer 8 miliárd aktívnych minút denne. To je v praxi až 30 % nárast oproti rovnakému obdobiu v roku 2021.

Musk tiež prezradil, že počet zobrazení nenávistných prejavov na Twitteri v poslednom čase značne klesol. No a tu treba zdvihnúť varovný prst.

Elon Musk tak trochu klame

Hoci sa zdajú byť údaje od Elona Muska presné, o tom, do akej miery im môžeme veriť sa dá iba polemizovať.

Ak sa totiž pozrieme na vyššie spomínaný graf o nenávistných prejavoch, rýchlo zistíme, že nejde o úplný obraz situácie. Drobným písmom je v ňom totiž uvedené, že údaje sa týkajú len príspevkov v anglickom jazyku – nie však úplne všetkých príspevkov.

Taktiež sa podľa Engadget nedávno objavili dôkazy, že sociálna sieť Twitter prestala posudzovať svoju politiku nenávistného správania, pokiaľ ide o cielené obťažovanie transrodových osôb. Aj toto mohlo mať výrazný vplyv na celkovú štatistiku. Hoci vyzerá ružovo, v skutočnosti až tak „ružová“ nie je.

A kde sú finančné výsledky Twitteru? 

Druhý problém sú potom grafy, ktoré Elon Musk naopak neukázal. Hoci sa Twitteru evidentne darí a získal si obrovské množstvo nových používateľov, čo má z toho sociálna sieť, keď od nej odchádzajú inzerenti?

Musk mal dokonca svojim zamestnancov nedávno povedať, že spoločnosť stráca také množstvo peňazí, že jej bankrot nie je v blízkej budúcnosti vylúčený. Z Twitteru vraj po príchode nového majiteľa odišlo až 50 zo 100 najväčších inzerentov. Dokonca aj reklamná agentúra spoločnosti Apple odporučila svojim zákazníkom, aby sa stránili od inzercie na tomto mieste.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 je obrovským sklamaním u používateľov. Pokoril smutný 10 ročný rekord

Uvidíme, ako sa bude sociálnej sieti Twitter dariť naďalej. Do komentára nám napíšte, čo si myslíte o týchto informáciách vy. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -