Spoločnosť Apple vysvetľuje, že varovný symbol na paneli Ponuka alebo v sekcii Displej v Ovládacom centre na MacBooku Pro 2021 alebo Apple Pro Display XDR znamená, že displej je v režime nízkej spotreby a „používa obmedzený jas“.

Všetky podrobnosti sa nachádzajú v dokumente podpory na oficiálnej webovej stránke výrobcu.

Táto situácia môže nastať, ak je teplota okolia v miestnosti vysoká a ak sa dlhší čas prehráva obsah na vysokom jase. Je však pravdepodobné, že ak sa s tým má niekto stretnúť, budú to predovšetkým profesionáli. Práve tí totiž dokážu počítaču alebo obrazovke „naložiť“ tak, aby sa začala prehrievať.

Riešenie problému je jednoduché

Spoločnosť Apple ponúka niekoľko riešení pre tých, ktorí toto upozornenie uvidia, vrátane zníženia teploty v miestnosti a dočasného uspania Macu:

  • Na MacBooku Pro s displejom Liquid Retina XDR ukončite všetky náročné aplikácie. 
  • Používajte predvolený referenčný režim Apple XDR Display alebo Pro Display XDR, pokiaľ si váš aktuálny pracovný postup nevyžaduje špecifický referenčný režim.
  • Znížte teplotu okolia v miestnosti.
  • Zatvorte alebo skryte všetky okná s obsahom HDR.
  • Uspite počítač na 5 – 10 minút a následného ho prebuďte. 

Spoločnosť Apple uvádza, že používatelia, ktorí tento problém pozorujú nepretržite aj vo chvíli, keď je teplota okolia v miestnosti nižšia ako 25 stupňov Celzia by mali kontaktovať svojho predajcu a požiadať ho o pomoc. Je totiž zrejmé, že ich zariadenie nie je úplne v poriadku a vyžaduje si reklamáciu alebo servis.

Prečítajte si tiež  Recenzia: Kúpil som repasovaný iPhone XS Max so zárukou od tejto spoločnosti. Oplatilo sa?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJMacRumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.