Minulý rok Apple urobilo veľmi zaujímavé rozhodnutie, ktoré praktiky nikto z nás nečakal (len tušil). Predstavilo Apple Pencil a teda stylus. Na tom by svojim spôsobom nebolo nič zvláštne, keby práve stylus nebola jedna z vecí, ktorú Steve Jobs, zakladateľ spoločnosti pri prvom iPhone totálne zosmiešnil. Apple Pencil sa zdá ako asi to najlepšie, čo si človek môže kúpiť na trhu ale je to pravda? Adonit Pixel má vraj ambície na to, aby ho porazil!

Existuje lepší stylus ako Apple Pencil? Vraj áno, ukážeme ti ho!

“Who wants a stylus?” slávna veta Steva Jobsa, ktorú povedal ešte začiatkom roka 2007, kedy predstavil iPhone, teda dneš asi najkultovejší a najznámejší smartfón na celom svete. Počas prvej prezentácie tohto zariadenia všetky stylusy totálne zosmiešnil a označil ich ako nepotrebné, pretože iPhone mal dotykový kapacitný displej, ktorý na stylusy vlastne ani nereagoval, musel byť v kontakte s niečim vodivým, napríklad s našim prstom.

Doba sa ale každý jeden deň posúva v pred a ľudia začínajú potrebovať také veci, ktoré pred niekoľkými rokmi vyzerali ako nepoužiteľné. Áno hovoríme o stylusoch. Je obrovské množstvo dizajnérov, ktorí s nimi pracujú na svojich iPadoch a sú veľmi spokojní, koniec koncov, našu recenziu si môžeš prečítať tu. Na trhu doteraz vraj nič lepšie nebolo, no je možné, že sa to zmení.

Adonit Pixel, je názov nového stylusu, ktorí by mal byť podľa slov jeho tvorcov naozaj extrémne presný. Jeho hrot má hrúbku 1,9mm a reaguje na silu tlaku 2048 bodov. Okrem iného má vstavané aj tlačítka, to preto, aby sa s ním lepšie pracovalo. Tento stylus má na rozdiel od Apple Pencil jednu obrovskú a zároveň celkom paradoxnú výhodu. Podporuje omnoho viacej zariadení ako Apple Pencil.

Nájdeme tu skoro všetky iPhony a iPady predstavené po roku 2012. Podpora je teda bohato zabezpečená a človek môže pracovať čo sa výtvarných vecí týka aj napríklad na svojom iPhone 6S Plus. Zaujímavý je aj obal či spôsob nabíjania. Hlavná výhoda oproti Apple Pencil bude ale asi v cene. Kým Apple Pencil stojí pomerne dosť, $99, Adonit Pixe sa bude predávať už za $79. Posledná vec, čo by sme asi vypichli je fantastické prezentačné video, tak čo presvedčil ťa o kúpe? 🙂

Adonit Pixel - svetapple.sk

 

 

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here