Len nedávno sme vám ako prví priniesli informáciu, že spoločnosť Apple zaradila našu krajinu do druhej vlny predajov iPhonu 12. Dnes sme sa dozvedeli konkrétne dátumy od našich dobre informovaných zdrojov. Napokon to bude horšie, než sme pôvodne očakávali.

iPhone 12 v polovici novembra

Najväčšie obavy sa naplnili. Spoločnosť Apple nestíha a Slováci si musia na iPhone 12 počkať. V súčasnosti je toto zariadenie dostupné len v dvoch verziách (iPhone 12 a iPhone 12 Pro) pre 30 krajín sveta. Pokiaľ ste sledovali situáciu, určite ste zaznamenali obrovský záujem zo strany zákazníkov. Dodacie lehoty sa predĺžili aj v zahraničí (o cca 2-4 týždne).

Ak sa vám smartfón zapáčil, budete si musieť počkať do nov embra. Apple má od začiatku roka problémy v dodávateľských reťazcoch, ktoré spôsobila pandémia koronavírusu. Meškalo už samotné predstavenie a teraz sa naťahuje uvedenie na trh.

Podľa našich exkluzívnych informácií sa bude dať iPhone 12 predobjednať až 6. novembra. Dôležité je podotknúť, že k dispozícii budú všetky 4 verzie (iPhone 12 mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max). Oficiálne predaje začnú o týždeň neskôr a teda 13. novembra 2020. Pokiaľ si na smartfón robíte zálusk, tieto dva dátumy si zapíšte do kalendára.

Popravde sme neočakávali až takéto výrazné meškanie. Druhá vlna prichádza zo zásady cca 1-2 týždne po tej prvej. V roku 2020 to budú 3 týždne. Apple zrejme nemohlo viac napínať verejnosť a zariadenia predstavilo vo chvíli, kedy ich ešte nedokázalo expandovať do sveta.

Niečo podobné sme zažili aj v minulosti pri iPhone 6/6 Plus. Slovensko bolo zaradené do 6. vlny predajov. Smartfón bol predstavený ešte 9. septembra 2014, no do predaja (u nás) sa dostal až 31. októbra 2014. Mnohí z vás si budú túto situáciu určite pamätať.

Nakoľko bol pri iPhone 12/12 Pro zvolený úplne nový dizajn, veľa dielov sa nemohlo recyklovať (tak ako po minulé roky, kedy ich inžinieri medziročne iba mierne vylepšovali). Aj to skomplikovalo niektoré výrobné procesy. Pokiaľ sa už neviete dočkať, sledujte nás aj naďalej. O všetkých novinkách vás budeme informovať medzi prvými.

Prečítajte si tiež  Takto budeme označovať iPhone 12 vo všetkých štyroch variantoch.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.