V Cupertine sa konečne rozhodli urobiť dôležitý krok, vďaka čomu bude mať zobrazovacia jednotka v základnom iPhone 12 podobné kvality, ako tá v iPhone 12 Pro. Všetky tohtoročné zariadenia dostanú kvalitný OLED displej. Potvrdila to spoločnosť Nikkei, odvolávajúca sa na dodávateľské reťazce Apple.

Každý iPhone 12 dostane tento rok OLED displej.

Aj napriek nie príliš potešujúcim správam o absencii slúchadiel a nabíjačky v balení pripravovaného iPhonu 12 tu máme opäť potvrdenú informáciu, ktorá sa týka displeja. Technológia OLED bola po prvýkrát použitá v iPhone X (2017) a majitelia si ju okamžite zamilovali. Tenké rámiky, nádherné farby či energetická úspornosť sú atraktívne benefity, pre ktoré si vyberáme nový smartfón s takýmto displejom.

Napriek tomu, že OLED panely považujeme v roku 2020 za štandard, niektoré iPhony ich stále nemajú. Vlastne hovoríme o väčšine modelov v aktuálnej ponuke. iPhone 11, iPhone XR a iPhone SE 2. generácie sú verné tradičnému „Retina“ LCD.

Niekomu to možno nevadí, no veľa potencionálnych zákazníkov považuje tento fakt za slabinu a od nákupu ich to odradí. Všetko sa však o pár mesiacov zmení. Apple pripravuje iPhone 12, ktorý príde v 4 prevedeniach. Základ bude tvoriť 5,4″ uhlopriečka a dopĺňať ju má väčší 6,1″ model (iPhone 12 Max). V oboch prípadoch bude prítomný práve OLED displej.

Podľa všetkého sa nebude jednať o totožný komponent, ako v iPhone 12 Pro (6,1″) a iPhone 12 Pro Max (6,7″). Apple bude chcieť tieto dve verzie nejakým spôsobom oddeliť. V niektorých parametroch teda môže mať „základ“ nižšiu kvalitu, no pri bežnom používaní to určite nepocítite. Dobrou správou je, že inžinieri zapracovali aj na ppi (hustote pixelov). Rozlíšenie by ani v jednom prípade nemalo „podliezť“ hranicu „450“, ktorú dnes poznáme výhradne z vlajkových lodí. Len tak pre zaujímavosť, iPhone 11 so 6,1″ displejom má 326 ppi. Tešíte sa na novinku? Do komentára nám napíšte, či uprednostňujete OLED alebo LCD…

iPhone 12 dostane OLED displej od čínskej spoločnosti BOE.
Každý iPhone 12 dostane tento rok OLED displej.

zdroj

Prečítajte si tiež  Návod: Ako si na Apple Pay nastaviť primárnu kartu.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.