Facebook relatívne prednedávnom predstavil špeciálny Dark Mode pre aplikáciu Messenger, ktorá sa tak omnoho lepšie používa po tme. Podobná funkcia nám bola sľubovaná aj pre aplikáciu Facebook. Ako sa ukazuje, Facebook bude mať “Dark Mode” aj vo svojej aplikácii. Teraz ho testuje.

Facebook bude mať “Dark Mode” aj vo svojej aplikácii

Pokiaľ ste si zvykli na Dark Mode v aplikácii Messenger a chceli by ste ho aj v normálne appke, možno máme pre vás dobrú správu. Tmavý režim je jedna z najčastejších požiadaviek používateľov, ktorých sa agentúry pýtali na to, čo by chceli na Facebook zmeniť alebo vylepšiť. Toto tajné prianie sa môže naplniť a už veľmi skoro. Podľa nových informácii Apple už intenzívne testuje “Dark Mode” pre Facebook aplikáciu.

Nie je to však nič oficiálne. Jedná sa o únik zo zdrojových kódov aplikácie, o ktorý sa postarala študentka počítačovej vedy Jane Munchun Wong. Nejednalo sa pri tom o únik kódu z platformy iOS ale platformy Android. To je celkom pochopiteľné. Na druhú stranu je ale jasné, že tmavý režim príde na obe platformy bez výnimky. Otázne je ale kedy. Podľa tvrdení šikovnej študentky zatiaľ neboli prepracované všetky časti aplikácie tak aby podporovali tmavý režim. Na druhú stranu, pokiaľ už Facebook na “Dark Mode” pre svoju appku pracuje, nebude to zrejme trvať dlho.

Facebook bude mať Dark Mode aj vo svojej aplikácii - svetapple.sk
Facebook bude mať Dark Mode aj vo svojej aplikácii – svetapple.sk

Nie je lepší iba v tme ale aj pre našu baterku

Dark Mode je režim, ktorý vznikol prioritne pre to, aby nám šetril oči prípadne nás moc nevyrušoval vtedy, keď je vonku tma alebo sa nachádzame v tmavej miestnosti (kino, divadlo). Okrem toho, že sa stiahne jas na minimum, zmenia sa aj obrazovky na domovskej ploche prípadne v aplikáciach tak ako by to mohol mať zachviľu aj Facebook. Bielu farbu skoro v skoro všetkých prípadoch nahradí čierna a čierne texty zase nahradí biela.

No a to je presne tá výhoda, ktorá by vám šetrila v prípade Facebooku batériu. Biela plocha zaberá väčšinu časti obrazovky. Pokiaľ máte OLED displej a bude tu obrazovka čierna, znamená to, že pixely sú vypnuté a výrazne znižujú spotrebu. Dark Mode teda nie je užitočný len pre náš komfort či zdravie ale aj pre životnosť batérie. Preto budeme veľmi radi, ak Facebook svoje riešenie prinesie čo najskôr

Facebook bude mať Dark Mode aj vo svojej aplikácii - svetapple.sk
Dark Mode pre Messenger – svetapple.sk
ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here