Tmavý režim na Facebooku je užitočný, no nie dokonalý

Pozerať sa v noci alebo vo večerných hodinách na jasný displej smartfónu, počítača alebo tabletu nie je úplne ideálne pre náš zrak. Aby sme si šetrili oči, vývojári začali ponúkať takzvaný tmavý režim, ktorí je počas šera alebo tmy oveľa príjemnejší.

Sociálna sieť Facebook ho testovala doslova niekoľko rokov a pred pár mesiacmi sprístupnila výsledok pre všetkých. Jeho prevedenie môžeme pochváliť z užitočného hľadiska, no na funkčnosti trochu stráca.

- Reklama -

Na počítači si napríklad nemôžete zapnúť funkciu, pri ktorej sa Dark Mode aktivuje a deaktivuje v závislosti na režime zariadenia. Ak máte na macOS nastavený tmavý režim, Facebooku sa to skrátka netýka. Všetko musíte zvládnuť manuálne.

Mobilná aplikácia je v tomto smere trochu lepšia, nakoľko tu spomínaná automatizácia funguje bez väčších problémov. Tmavý režim sa však nespolieha na čiernu, ale skôr na odtiene šedej, ktoré vo finále nie sú šetrnejšie pre batériu v kombinácii s OLED displejom. Toto je trochu škoda.

Aby sme však iba nekritizovali, v praxi si na Dark Mode a jeho používanie rýchlo zvyknete a pravdepodobne vám nebude robiť žiaden problém. Je dosť možné, že Facebook ho v priebehu času vylepší a zdokonalí. Zatiaľ však môžeme pracovať iba s tým, čo máme k dispozícii.

Ako nastaviť Dark Mode na počítači

Mnohí používatelia ani nevedia, že si na svojich počítačoch môžu aktivovať tmavý režim. Postup je pritom úplne jednoduchý a zvládnete ho za 5 sekúnd.

  • Prihláste sa do Facebooku a v pravej časti hornej lišty vyberte ikonu šípky smerujúcej dolú.
  • Pokračujte na položku Zobrazenie a zjednodušenie prístupu (ikona mesiaca).
  • Teraz ste sa dostali ku tmavému režimu. Môžete ho buď Zapnúť alebo Vypnúť.
  • Hotovo.

Ako nastaviť Dark Mode na mobile

Pokiaľ sa vám doposiaľ nepodarilo aktivovať tmavý režim na mobile, prípadne ste nevedeli o jeho prítomnosti, celý postup je opäť veľmi jednoduchý a zaberie vám sotva sekundy.

  • Otvorte aplikácia Facebook a v pravom spodnom rohu kliknite na ikonu troch horizontálnych čiar.
  • Presuňte sa nižšie a vyberte Nastavenia a súkromie.
  • Pokračujte na položku Tmavý režim a tu si môžete zvoliť, či ho chcete Zapnúť, Vypnúť alebo prispôsobiť pre Systém.

Napíšte nám do komentára, aký máte názor na tmavý režim v podaní Facebooku vy. Budeme radi za všetky vaše príspevky do diskusie.

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here