Facebook s tmavým režimom na mobilných zariadeniach

Najväčšia sociálna sieť si dala na čas. Dark Mode začala testovať ešte počas minulého roka na malej vzorke používateľov. Väčšina ľudí sa tak musela uspokojiť s klasickou svetlou verziou prostredia. To dnes oficiálne skončilo.

Aj nám v redakcii sa podarilo spustiť Dark Mode na všetkých prítomných zariadeniach. Spracovanie je elegantné oceníte ho najmä v noci, kedy neťahá oči. Na druhej strane, prakticky okamžite sme tu našli jeden zásadný nedostatok. Sú to použité farby.

- Reklama -

Facebook tu neaplikoval čistú čiernu tak, ako by sa očakávalo. Namiesto toho prišli odtiene šedej. No a aj keď je to z vizuálneho hľadiska pôsobí príjemne, praktická stránka veci sa jemne vytráca. Ako iste viete, Dark Mode má výhodu v šetrení batérie. Pri iPhone sa bavíme o cca 20-30% na jedno nabitie.

Za všetkým stojí princíp čierny pixel = vypnutý pixel (len pri OLED displejoch). Takto však zobrazovacia jednotka pracuje skoro naplno, čo je obrovská škoda. Aspoň, že v tme je nižší jas.

Ako na to?

Po otvorení Facebooku kliknite na 3 horizontálne čiarky (v pravom spodnom rohu) > scrollujte dole a vyberte ponuku “Nastavenia a súkromie”. Tmavý režim by sa mal zobrazovať medzi sekciami “Váš čas strávený na Facebooku” a “Jazyk aplikácie”.

Do komentára nám napíšte, ako na vás vplyva tento upgrade. Pokiaľ by vám tmavý režim náhodou nefungoval, majte trpezlivosť. Jeho aktivácia bude možná v priebehu následujúcich hodín alebo dní.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.