Facebook s tmavým režimom na mobilných zariadeniach

Najväčšia sociálna sieť si dala na čas. Dark Mode začala testovať ešte počas minulého roka na malej vzorke používateľov. Väčšina ľudí sa tak musela uspokojiť s klasickou svetlou verziou prostredia. To dnes oficiálne skončilo.

Aj nám v redakcii sa podarilo spustiť Dark Mode na všetkých prítomných zariadeniach. Spracovanie je elegantné oceníte ho najmä v noci, kedy neťahá oči. Na druhej strane, prakticky okamžite sme tu našli jeden zásadný nedostatok. Sú to použité farby.

Facebook tu neaplikoval čistú čiernu tak, ako by sa očakávalo. Namiesto toho prišli odtiene šedej. No a aj keď je to z vizuálneho hľadiska pôsobí príjemne, praktická stránka veci sa jemne vytráca. Ako iste viete, Dark Mode má výhodu v šetrení batérie. Pri iPhone sa bavíme o cca 20-30% na jedno nabitie.

Za všetkým stojí princíp čierny pixel = vypnutý pixel (len pri OLED displejoch). Takto však zobrazovacia jednotka pracuje skoro naplno, čo je obrovská škoda. Aspoň, že v tme je nižší jas.

Ako na to?

Po otvorení Facebooku kliknite na 3 horizontálne čiarky (v pravom spodnom rohu) > scrollujte dole a vyberte ponuku “Nastavenia a súkromie”. Tmavý režim by sa mal zobrazovať medzi sekciami “Váš čas strávený na Facebooku” a “Jazyk aplikácie”.

Do komentára nám napíšte, ako na vás vplyva tento upgrade. Pokiaľ by vám tmavý režim náhodou nefungoval, majte trpezlivosť. Jeho aktivácia bude možná v priebehu následujúcich hodín alebo dní.

Prečítajte si tiež  Muž, ktorý vletel do Apple Store bol obvinený z vraždy. Nehode sa dalo zabrániť
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.