Messenger už prišiel s Dark Modom pomerne dávno. Instagram sa medzičasom pridal tiež. Už len Facebook chýba medzi tými, ktorý ponúkajú túto populárnu funkciu. Dlho to ale zrejme trvať nebude. Podľa nových informácii je už Dark Mode od Facebooku je už na ceste!

Dark Mode od Facebooku je už na ceste!

Tmavý režim alebo Dark Mode je vo svete čoraz populárnejší. Ani sa tomu nečudujeme. Je to veľmi užtočná funkcia, ktorá aplikáciam roky chýbala ako soľ. Dokonca sa jej dočkali aj nadšenci spoločnosti Apple po rokoch čakania s príchodom iOS 13.

- Reklama -

O tom ale potom. Dnes sa na internete objavili informácie, ktoré naznačujú, že Facebook je už vo finálnej fáze testovania. Dôkazom toho je fakt, že niektorí používatelia po celom svete už môžu túto novinku používať. Dokonca sa nám podarilo získať aj prvé zábery, ktoré však pochádzajú zatiaľ iba z platformy Android. O tom, či testovanie v týchto chvíľach prebieha aj na iOS zariadeniach zatiaľ nemáme informáciu.

Už na prvý pohľad je jasné, že tmavý režim zmení hlavne pozadie na používateľsky príjemnejšie odtiene tmavej. To využijete napríklad v kine, divadle alebo jednoducho večer, keď už vo vašom okolí nebude moc svetla. Dark Mode vám nebude šetriť iba zrak ale aj baterku. Celkovo sa zariadenie používa omnoho príjemnejšie. Musí to potvrdiť azda každý, kto funkciu aktívne používa…

To kedy sa konkrétne novinky dočkáme zatiaľ nie je známe. Je ale očividné, že to už moc dlho trvať nebude. Prvé informácie ohľadom Dark Modu na Facebooku sa objavili ešte v lete 2019.

Odvtedy na novej funkcii spoločnosť intenzívne pracuje, čoho je dôkazom aj aktuálne beta testovanie na malej vzorke používateľov. Niečoho podobného sme dokonca svedkami aj my.

Jedná sa síce o Instagram a skrytie ukazovateľa počtu lajkov ale funguje to to na rovnakom princípe. Na Slovensku už niekto niekomu nový update počet lajkov skrýva, inému zatiaľ stále nie. Pokiaľ ste sa teda náhodou dostali do testovania, skúste nás kontaktovať. Budeme vďačný za všetky užtočné informácie. Hlavne na platforme iOS.

Zdroj: Morariu (vľavo), @nagesh45 (vpravo).

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.