Len predvčerom sme vás informovali o závažnej bezpečnostnej chybe aplikácie Facebook na iOS. Tu objavilo niekoľko používateľov na Twitteri. Dnes sa ale ukazuje, že je s ňou koniec. Facebook opravil chybu, ktorá využívala fotoaparát vášho zariadenia na pozadí. Aktualizujte si appku.

Facebook opravil chybu

Len pred pár dňami sa na internete vyskytli informácie o chybe, ktoré popisovali aplikáciu Facebooku. Tá podľa niektorých používateľov spôsobovala to, že zapínala fotoaparát na pozadí zariadenia aj vtedy, keď o tom používateľ vôbec nevedel.

- Reklama -

Sociálna sieť na tento problém samozrejme okamžite reagovala. Potvrdila, že sa nejedná o bezpečnostné ohrozenie a nikoho nesleduje. Podľa jej slov ide len o nechcenú chybu v aplikácii, ktorú vyrieši formou novej aktualizácie.

No a ako sľúbila tak sa aj stalo. Do približne 48 hodín si používatelia po celom svete môžu nainštalovať najnovšiu aktualizáciu, ktorá v niektorých častiach sveta vyšla ešte včera. Skontrolujte si preto centrum aktualizácii v App Store, či je vaša appka Facebooku aktuálna alebo potrebuje opraviť. Nie každý má automaticky predvolené automatické sťahovanie aktualizácii.

Facebook je bezpečnostnou hrozbou pre každého, kto ho má nainštalovaný v iOS!

Chyba sa rozšírila cez Twitter

Chybu objavil konkrétne webový dizajnér Joshua Maddux, ktorý zdieľal video na Twitteri. Vzápätí sa k nemu pridali aj ďalší používatelia tejto sociálnej siete. Videá, ktoré na ňu poukazovali sa začali šíriť extrémne rýchlo. Dokonca aj do našej redakcie po zverejnení článku o chybe ľudia písali, že sa s ňou stretávajú. Bol to teda globálny problém.

Prvé informácie naznačovali to, že sa vyskytuje len na najnovších operačných systémoch iOS 13. Ako sa ale ukázalo mohla byť aj súčasťou staršieho systému, iOS 12 a taktiež starších zariadení. Ak ste teda ešte nevykonali aktualizáciu urobte to čo najrýchlejšie. Nie len v záujme vašej bezpečnosti ale možno aj výdrže batérie, ktorá môže byť na tom po aktualizácii o čosi lepšie.

Facebook opravil chybu, keď aplikácia využívala fotoaparát na pozadí.
Facebook opravil chybu, keď aplikácia využívala fotoaparát na pozadí.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.