Najväčšia sociálna sieť na svete neustále vylepšuje a inovuje. Vývojári skúšajú rôzne zmeny, pomocou ktorých sa snažia urobiť čo najlepšie a najkvalitnejšie používateľské prostredie. Facebook by sa po novom mohol dočkať zaujímavého vylepšenia, ktoré urobí radosť miliónom používateľom po celom svete.

Facebook testuje spôsob, akým sa vám budú zobrazovať novinky na nástenke

Pamätáte si ešte na starý Facebook? Fungoval tak, že sa vám všetky príspevky od stránok, priateľov, skupín atď… zobrazovali chronologicky. To je samozrejme dávna minulosť. Nahradila ju zmena, ktorú museli kompetentní urobiť už po niekoľkých rokoch.

Dôvod bol úplne jednoduchý. Pribúdalo sem obrovské množstvo obsahu a používatelia už nestíhali sledovať úplne všetko naraz. Na miesto toho sa sem nasťahoval algoritmus, ktorý dokázal vybrať len také príspevky, ktoré sú aktuálne zaujímavé a o ktoré by mohol mať daný používateľ nejaký záujem.

Ak ste teda pravidelne lajkovali Apple stránky a ich príspevky, je veľmi pravdepodobné, že sa vám následne zobrazovali na nástenke aktuálne novinky z diania spoločnosti Apple. Bolo to jednoduché. Napriek tomu ako výborne to funguje (aj dnes), nie každý je s tým úplne spokojný. Niekedy jednoducho potrebujeme chronologický prehľad tom, čo sa práve deje na našom Facebook účte. Už čoskoro si ho možno budeme môcť nastaviť sami.

Známa vývojárka Jane Manchun Wong zverejnila na svojom Twitter účte obrázok, v ktorom ukazuje, ako bude táto zmena na Facebooku fungovať. Na záberoch môžete jasne vidieť, že tu bude na výber z 3 rôznych možností. V prvom rade to budú príspevky označené ako „Most Relevant“, v druhom rade „Most Recent“ a v treťom rade „Already Seen“.

Ak teda budete chcieť prezerať to čo teraz najviac letí, vyberiete si prvú možnosť. V prípade „tradičného“ chronologického prehľadu kliknete na druhú možnosť a ak si budete chcieť prezerať príspevky, ktoré ste už videli (ale napríklad ste na ne vôbec nezareagovali), je tu tretia možnosť. Čo si o tejto novinke myslíte vy? Bude pre vás prospešná alebo ju nevyužijete?

Prečítajte si tiež  iOS 8.1.3 sa už testuje!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.