Najväčšia sociálna sieť na svete dnes predstavila takzvané Creator Studio dostupné pre iOS a Android zariadenia. Každý, kto tu má svoju stránku, bude môcť prehľadným spôsobom spravovať obsah a sledovať najrôznejšie štatistiky. Creator Studio je už dlhšiu dobu dostupné vo webovej aplikácii. Tí, ktorí sa ho naučili používať majú teda v rukách bonus v podobe mobilnej aplikácie.

Facebook Creator Studio je dostupné pre iOS a Android zariadenia.

Okolo Facebooku sa točí každý jeden deň obrovské množstvo noviniek. Pri 2,5 miliarde aktívnych používateľov sa tomu ani nečudujeme. Firma sa neustále snaží inovovať spôsob, akým spravujeme stránky.

Niekedy je to super, inokedy zase dosť otravné (webové aplikácie a vylepšenia nie vždy sadnú používateľom a zmeny sú podľa nás veľmi časté). Vývojári aplikácii pre mobilné zariadenia sa začiatkom roka 2020 rozhodli vydať Creator Studio, ktoré si môžete stiahnuť na iPhone, iPad či konkurenčný Android.

Facebook Creator Studio je dostupné pre iOS a Android zariadenia.
Takto vyzerá nová appka Facebooku – svetapple.sk

Vďaka tomuto softvéru budete môcť sledovať jednu alebo rovno viacero stránok naraz na jednom zariadení. Pokiaľ máte väčšie stránky zamerané na obsah, pravdepodobne vás bude zaujímať aj možnosť sledovania štatistík, interakcii a podobne… Pomocou novej aplikácie bude tiež možné odpovedať na komentáre a správy. V oboch prípadoch to bude pre vašu Facebookuvú stránku len a len prínosom.

Autori jedným hlasom dodávajú, že hoci aktuálne mobilná verzia Creator Studio obsahuje väčšinu funkcii, ktoré nájdeme aj v tej webovej, stále tu nie sú dostupné úplne všetky. Z vecí, ktoré sem patria vyberáme napríklad možnosť vytvorenia nových príspevkoch. Bude ich možné iba upravovať, mazať či preplánovať. Všetko má ale svoj čas. Appka má pred sebou ešte dlhú cestu. Pokiaľ si ju chcete nainštalovať na vaše iOS zariadenie, môžete tak urobiť týmto priamym preklikom do App Store!

Facebook opravil chybu, keď aplikácia využívala fotoaparát na pozadí.
Facebook Creator Studio je dostupné pre iOS a Android zariadenia.
Prečítajte si tiež  Facebook nariadil svojim zamestnancom používať Android
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.