O tom, že sa dajú na Facebook pridávať 3D fotografie, vieme asi všetci. Túto „novinku“ spoločnosť spustila ešte v roku 2018. Odvtedy sa teší relatívne veľkej popularite. Od dnes sa ale ponuka rozširuje. Facebook dnes zverejnil podporu 3D selfie fotografií, na ktorú nebudete potrebovať smartfón s dvojitým objektívom na zadnej strane. Postačí vám aj predná, Face Time kamera.

Facebook uvádza pôsobivú novinku. Je ňou 3D selfie!

O tom, že najväčšia sociálna sieť na svete inovuje vieme všetci. Firma sa neustále snaží používateľom priniesť veci, ktoré ich môžu zaujať, aby bola v ich očiach čo najviac atraktívna. Patria sem samozrejme aj 3D fotografie.

Tie síce nie sú žiadnou novinkou, no po novom fungujú oveľa sofistikovanejším spôsobom. Kým pôvodne predstavený „koncept“ bolo možné využívať iba v prípade, že máte duálnu šošovku fotoaparátu, po novom to už nebude potrebné. Úplne vám postačí jeden objektív alebo napríklad selfie kamera, s ktorou sa dá dosiahnuť v podstate rovnaký efekt.

Facebook uvádza pôsobivú novinku. Je ňou 3D selfie!
Facebook uvádza pôsobivú novinku. Je ňou 3D selfie!

Samotnú fotku dokonca ani nemusíte vytvoriť na Facebooku. Stačí vám použiť záber z galérie, ktorý dokáže prepracovaná umelá inteligencia pretvoriť na 3D pohyblivý obraz.

Funkcia je veľmi atraktívna najmä v prípade, keď používate staršie alebo lacnejšie zariadenie, ktorá má len jednu šošovkou fotoaparátu. Ako ale uvádza sociálna sieť, v tomto prípade budete potrebovať iPhone 7 a novší, aby vám to vôbec fungovalo. Podpora je obmedzená aj na konkurenčnej platforme Android.

Pokiaľ teda máte chvíľku času a chcete túto softvérovú novinku vyskúšať na vlastnej koži, určite to stojí za to. Stačí ak pridáte napríklad fotku z galérie a následne vyberiete možnosť „Vytvoriť 3D“. Pôsobivé, nie?

Facebook je bezpečnostnou hrozbou pre každého, kto ho má nainštalovaný v iOS!
Facebook uvádza pôsobivú novinku. Je ňou 3D selfie!
Prečítajte si tiež  Robí vám problémy Messenger či Instagram? Facebook má ďalší výpadok
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.