Už dávnejšie sme vás informovali o tom, že cupertinský gigant pripravuje na rok 2021 svoje prvé inteligentné okuliare s názvom Apple Glass. Novinka bude chcieť byť technologickou revolúciou a aj preto sem pridá výnimočné systémy. Jedným z nich môže byť aj funkcia sledovania našich očí. Na čo bude slúžiť?

Apple Glass s funkciou sledovania pohybu očí

Aj napriek tomu, že sa jedná „len“ o patentovú prihlášku, prichádza v období, kedy viacero zdrojov potvrdilo, že firma pracuje na svojich prvých inteligentných okuliaroch.

Tie by sa mali dostať do predaja už koncom roka 2021 (alebo v horšom prípade v prvej polovici 2022). Apple nastaví cenovku na úroveň 499$ s tým, že súčasťou okuliarov budú 2 kvalitné displeje či možnosť použiť dioptrické sklá. Dokonca sa šepká aj o edícii Steva Jobsa.

Apple Glass - príde aj špeciálna edícia Steva Jobsa
Apple Glass koncept

Je samozrejme jasné, že Apple Glass budú musieť mať fotoaparát sledujúci okolie. Tak isto sa špekuluje o implementácii LiDAR skeneru, ktorý bude slúžiť pre rozšírenú realitu.

Každopádne ale dnes prichádza správa, že zariadenie bude vedieť detekovať pohyb našich očí. Pomôžu mu na to špeciálne senzory, ktoré budú schopné zistiť, kde sa práve používateľ pozerá. Na základe toho potom prispôsobia zobrazovaný obsah.

Dávnejšie úniky hovorili, že Apple Glass budeme ovládať pomocou špeciálnych gest. Momentálne nevieme, ako to bude v praxi vyzerať, no vieme si predstaviť, že by tomu mohla napomáhať práve vyššie uvedená technológia sledovania očí.

Na presnejšie informácie si ale budeme musieť ešte chvíľu počkať. Tešíte sa na toto zariadenie alebo si myslíte, že sa nejedná o „budúcnosť“? Svoj názor nám napíšte do komentára.

Apple chcelo kúpiť firmu Plessey. Tá si napokon vybrala ponuku od Facebooku.
Apple Glass budú sledovať pohyb našich očí. Pôjde o revolučnú technológiu.

zdroj

Prečítajte si tiež  Vision Pro má byť budúcnosť hrania videohier. Toto sú tie najlepšie hry pre visionOS podľa Apple
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.