Len nedávno sme vám priniesli zoznam najlepších drám za rok 2020. Dnes pokračujeme výberom filmových a seriálových noviniek na Netflixe. Ešte predtým, ako sa do toho pustíte, upozorňujeme, že sa nejedná o rebríček a poradie je čisto náhodné. Poďme na to.

Tri sekundy (The Informer)

Žáner: Dráma / Krimi

Záťah protidrogovej jednotky dopadol neúspešne. Bývalý väzeň, ktorý pracuje pre FBI ako informátor sa nechá znovu zatvoriť za mreže. Jeho cieľom je infiltrovať drogový kartel v prísne stráženom nápravnom zariadení.

Hrajú: Joel Kinnaman, Rosamund Pike, Common

Čierna a modrá (Black and Blue)

Žáner: Akčný / Krimi / Dráma / Thriller

Dej filmu sa sústreďuje okolo začínajúcej policajtky, ktorá na svoju služobnú kameru nevedomky zachytí vraždu mladého drogového dealera. Keď zistí, že ju spáchali jej skorumpovaní kolegovia, začne sa „zábava“. Uteká nielen pred zločincami, ktorí túžia po pomste ale aj pred policajtmi usilujúcimi o zničenie inkriminujúcej nahrávky.

Hrajú: Naomie Harris, Tyrese Gibson, Frank Grillo

Na pohodu – 2. séria (Feel Good – Season 2)

Žáner: Dráma / Komédia

Mae je kanadská stand-upová komička, ktorá sa snaží zorientovať v novom vzťahu s priateľkou Georgou. Georga čoskoro zisťuje, že Mae bola v minulosti drogovo závislá a podporuje ju v hľadaní pomoci. Postupom času začína byť Mae frustrovaná z toho, že Georga drží ich vzťah v tajnosti.

Hrajú: Mae Martin, Charlotte Ritchie, Tom Andrews

Apollo 11

Žáner: Dokumentárny

Dokumentárny film Apollo 11 vás zavedie do srdca najvýznamnejšej misie NASA – tej, ktorá dostala prvých ľudí na Mesiac a navždy preslávila Neila Armstronga a Buzza Aldrina. Veľmi živo vás prenesie do dní a hodín roku 1969, kedy ľudstvo podniklo veľký krok do budúcnosti.

Hrajú: Buzz Aldrin, Neil Armstrong, Michael Collins

Carnaval

Žáner: Komédia

Po rozchode vezme mladá influencerka svoje najlepšie kamarátky zadarmo na karneval do brazílskej Bahiy. Tu sa jej podarí uvedomiť si, že v živote ide o viac, ako iba o lajky a komentáre na sociálnych sieťach.

Hrajú: Lipy Adler, Nikolas Antunes, Giovana Cordeiro

The Brozne

Žáner: Športový / Komédia / Dráma

Je to už 10 rokov, čo Hope získala na olympiáde bronzovú medailu. Pritom sa však nešťastne zranila a musela svoju kariéru gymnastky ukončiť. Zo svojej slávy ťaží dodnes a bezostyšne ju využíva. Zmení sa to až vtedy, keď začne trénovať jedno nádejné dievča.

Hrajú: Melissa Rauch, Gary Cole, Thomas Middleditch

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.