Len nedávno sme vám priniesli TOP 10 legendárnych filmov z minulého storočia. Dnes pokračujeme výberom filmov a seriálov, ktoré by ste si mali pozrieť v máji 2021. Ešte predtým, ako sa do toho pustíte, upozorňujeme, že sa nejedná o rebríček a poradie je čisto náhodné. Poďme na to.

Čo sme videli, čo sme počuli (Things Heard & Seen)

Žáner: Horor / Thriller

Dostupné: na Netflixe

Mladá žena s manželom opustia Manhattan a presťahujú sa do starobylej osady v Hudson Valley. Čoskoro však zistí, že nový dom i jej manžel skrývajú zlovestné tajomstvá.

Hrajú: James Norton, Amanda Seyfried, Natalia Dyer

Príbeh služobníčky – 4. séria (The Handmaid’s Tale)

Žáner: Dráma / Sci-Fi / Thriller

Dostupné: na HBO GO

Republika Gileád sa potýka s ekologickými katastrofami a so stratou ľudskej plodnosti. Offred je jedna z mála žien, ktoré sú stále plodné a preto je služobníčka v rodine veliteľa. Ženy v tejto kaste sú nútené k sexuálnemu otroctvu s cieľom znovu zaľudniť svet. Seriál je natočený podľa románu Príbeh služobnice od kanadskej spisovateľky Margaret Artwood.

Hrajú: Elisabeth Moss, Alexis Bledel, O.T. Fagbenle

https://www.youtube.com/watch?v=rg_160Be71g

Samovi synovia: Blúdenie v temnotách (The Sons of Sam: A Descent into Darkness)

Žáner: Dokumentárny / Krimi

Dostupné: 5. mája na Netflixe

Prípad takzvaného Samovho syna sa stal pre novinára Mauryho Terryho celoživotnou obsesiou. Došiel totiž k záveru, že vo vraždách mala prsty sekta satanistov. Miniséria je inšpirovaná skutočnými udalosťami.

Hrajú: David Berkowitz, Paul Giamatti

Strasti dospelosti – 2. séria (Trying)

Žáner: Komédia

Dostupné: 21. mája Apple TV+

Jediné, po čom Nikki a Jason túžia, je dieťa. To však mať nemôžu a preto sa rozhodnú pre adopciu. Usúdi adopčná komisia, že sú pripravení na to stať sa rodičmi, i keď majú hrozných kamarátov, šialené rodiny a chaotický život.

Hrajú: Esther Smith, Rafe Spall, Imelda Staunton

Priatelia – všetky časti (Friends)

Žáner: Komédia

Dostupné: na HBO GO

Jeden z celosvetovo najobľúbenejších seriálov ponúka veselý pohľad na úzkosti a absurdity priateľstva, kariér a randenia šestice blízkych priateľov žijúcich v New Yorku.

Hrajú: Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow

Kyslík (Oxygen)

Žáner: Dráma / Sci-Fi / Thriller

Dostupné: 12. mája na Netflixe

Mladá žena sa prebudí v kryokomore so stratou pamäti. Musí si však rýchlo spomenúť, kým vlastne je a dostať sa von skôr, než sa jej minie všetok kyslík.

Hrajú: Mélanie Laurent, Mathieu Amalric, Marc Saez

Rocky – kompletná séria filmov

Žáner: Dráma / Športový

Dostupné: na HBO GO

Rocky Balboa zasvätil svoj život boxu. Úspešným sa však stal až v neskorej časti svojej kariéry, kedy sa opakovane stal svetovým šampiónom, ktorý nikdy neprišiel o titul.

Prečítajte si tiež  Apple zaplatilo 10 miliónov dolárov za dokument na Apple TV+

Hrajú: Sylvester Stallone, Talia Shire, Burt Young

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.