Spoločnosť Apple nás v nasledujúcom období zahrnie hromadou nových zariadení naprieč celou produktovou líniou. Zaostávať nebude ani Apple TV, ktorá sa dočká zaujímavých vylepšení. Malá šikovná krabička by mohla v budúcich generáciách dostať zabudovanú kameru pre FaceTime hovory.

Nedávno objavený kód v systéme tvOS naznačuje, že Apple skutočne skúma integráciu kamery do Apple TV. S príchodom aktualizácie tvOS 17 sa do Apple TV dostala aplikácia FaceTime, ktorá umožňuje videohovory cez zadnú kameru v iPhone alebo iPade. Vstavaná kamera priamo v Apple TV by odstránila potrebu externého zariadenia.

Kamera v Apple TV odomkne radu zaujímavých možností

Analytik Mark Gurman z agentúry Bloomberg, ktorý sa tejto téme venoval vo svojom príspevku tvrdí, že Apple TV by vďaka tejto aktualizácii mohla dostať niekoľko funkcií.

Medzi nimi je napríklad ovládanie gestami, čo by eliminovalo používanie diaľkového ovládača. Najväčším prídavkom by však bola schopnosť zabudovaných aplikácií pre vysielanie a hovory.

Apple TV 4K so zabudovanou kamerou
Zdroj: DALL-E

Pridanie kamery by bolo ďalším krokom v iniciatíve vytvorenia ultimátneho domáceho centra od Apple. Gigant z Cupertina sa totiž už roky zaoberá spojením Apple TV a reproduktoru HomePod do jedného zariadenia, ktoré by naviac malo dostať aj vstavaný displej na štýl iPadu. Táto nová produktová rada by sa mala zhostiť úlohy centra pre inteligentnú domácnosť.

Súčasťou stratégie je aj vývoj inteligentného displeja, ktorý by sa dal ľahko prenášať a pripájať k nabíjacím staniciam v rámci domu. Podľa informácií z dodávateľského reťazca Apple už začal s malosériovou výrobou obrazoviek pre tento produkt, no ešte sa nerozhodol, či s projektom pôjde ďalej.

Apple TV
Zdroj: SvetApple

Nie je isté, kedy budú tieto produkty uvedené na trh, keďže sa ešte stále nachádzajú vo vývojovej a testovacej fáze. Gurman predtým uviedol, že nová Apple TV by mala prísť v prvej polovici roku 2024, no v tomto prípade sa skôr dočkáme iba klasických vylepšení na úrovni čipu alebo vylepšenia už existujúcich funkcií. Ak však Apple niečo vie, tak je to prekvapiť svojich fanúšikov, preto sa určite máme na čo tešiť.

Prečítajte si tiež  Apple TV 4K sa dočká aktualizácie: Dostať môže výkon ako herná konzola

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -