Pokiaľ radi surfujete po internete, no už menej radi tu po sebe zanechávate informácie, FireFox má pre vás riešenie. Prehliadač obsahuje úplne nový nástroj, vďaka ktorému vás už nemôže sledovať najväčšia sociálna sieť na svete, Facebook.

FireFox zabráni tomu, aby vás sledoval Facebook!

Určite viete o tom, že používaním sociálnych sietí automaticky odovzdávame svoje cenné osobné údaje rôznym celosvetovým spoločnostiam. Následne sú pomocou týchto dát na používateľov cielené reklamy. Dnes však prehliadač Firefox od Mozilla prináša nástroj, ktorý zakáže Facebooku, aby vás sledoval. Názov tejto novinky je „Facebook Container“ a dostanete sa k nemu pomocou aktualizácie prehliadača.

- Reklama -

Nový nástroj, ktorý nájdeme vo FireFoxe, bráni Facebooku v tom, aby videl, čo práve na stránke robíte. Súvisí to samozrejme s vypĺňaním osobných údajov, hodnotením a tiež tlačidlami „Páči sa mi to“. Samozrejme, nie každý možno chce, aby mu podobná funkcia bežala na pozadí. Nech už sú dôvody akékoľvek, existuje možnosť, akou si dokážete v nástroji Facebook Container urobiť výnimku (v zákaze sledovania) pre určité stránky.

Dôležité je poznamenať aj to, že táto novinka sa netýka len samotnej stránky Facebooku. Rovnako tak funguje aj pre Facebook Messenger a Instagram. Ak máte teda radi bezpečnosť a chcete byť na internete oveľa viac anonymní, určite pouvažujte nad tým, či nezačnete používať práve FireFox. Stiahnuť ho môžete bezplatne na týchto stránkach.

FireFox zabráni tomu, aby vás sledoval Facebook!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.