Vývojári populárnej hry Fortnite pre operačný systém iOS vydalo nešťastný update. S cieľom vylepšiť hru a priniesť používateľom novinky spôsobili akurát problémy. Teraz je Fortnite na iOS potrebné preinštalovať. Aplikácia nefunguje a nevyrieši to ani ďalšia aktualizácia.

Nešťastná aktualizácia

Nestáva sa veľmi často, že vývojári dajú do sveta update, ktorý vlastne nefunguje. Pred oficiálnim vypustením do sveta bývajú tieto aktualizácie testované hodiny a hodiny na rôznych zariadeniach. Aj preto je prekvapením, že sa teraz niečo takéto stalo. Konkrétne aplikácia vôbec nejde načítať.

Do hry sa nedostanete. Vývojár nám neupresnil problém ale používatelia ho popísali. Nám do redakcie konkrétne chodili dotazy, či nevieme, prečo sa toto deje a či je chyba na strane Apple alebo na strane vývojárov aplikácie. Popis problému bol vo všetkých prípadoch rovnaký. Po spustení Fortnite čakajú používatelia na načítavacej stránke, kým sa hra zapne.

Fortnite ako stroj na peniaze. Toľkoto zarobí vývojárom denne-svetapple.sk

V niektorých prípadoch poškodená aplikácia vypíše chybové hlásenie, kde uvádza “poškodený súbor” v opačnom prípade nevyhodí ani toto hlásenie, pretože aplikácia úplne spadne a vráti vás na domovskú plochu. Nepomáha ani opätovné spustenie či reštart zariadenia.

Fortnite na iOS je potrebné preinštalovať

No a hoci to vyzerá ako prípad, kedy stačí vydať len ďalšiu opravnú aktualizáciu akosi sa ukazuje, že to nie je také jednoduché a vývojári to nezvládnu. Ťažko povedať čo je zle. S istotou ale vieme, že problém bude hlboko zakorenený v hre, pretože neexistuje spôsob akým by sa dala opraviť pomocou updatu.

Vývojári teda prosia používateľov, nech si aktuálnu verziu Fortnite vymažú a nainštalujú si do svojho iPhonu hru opäť, klasicky cez AppStore. Po tomto postupe už bude fungovať všetko ako pred tým. Tu ale treba podotknúť, že nejde o vôbec komfortné riešenie. Samozrejme ak nemáme na výber, nedá sa s tým nič robiť a musíme hru vymazať a nainštalovať. Na druhú stranu ale nejde len o stiahnutie pomerne malého súboru s obsahom len 145Mb. To je “inštalačka”.

Následný postup je sťahovanie niekoľkých gigabajtov po otvorení aplikácie a až potom možnosť hrať. Riešenie sa teda nespraví za 5 minút. Na druhú stranu ak sa vám to stalo a chcete hrať, toto je nevyhnutné.

Fortnite ako stroj na peniaze. Toľkoto zarobí vývojárom denne-svetapple.sk
Fortnite na iOS je potrebné preinštalovať. Aplikácia sa ináč nespustí.

zdroj: cultofmac

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here