Ako sme si v uplynulých rokoch zvykli, posledné generácie iPhonov sa od seba v oblasti dizajnu veľmi nelíšili. Inak by tomu nemalo byť ani tento rok. Dorazia síce zmeny týkajúce sa Dynamic Islandu, USB-C portu alebo titánového rámu, no v konečnom dôsledku o žiadnu veľkú revolúciu nepôjde. Jeden komponent sa, ale predsa výraznejšie zlepší.

Skutočnú zmenu a obrovský posun Apple sľubuje v otázke fotoaparátov a kamerového systému. Podľa novej výskumnej správy by mali byť vylepšenia fotoaparátov kľúčovým faktorom, ktorý by mohol ovplyvniť rozhodnutie potenciálnych zákazníkov pre výber najnovšej generácie zariadenia.

Podľa správy TrendForce bude iPhone 15 a iPhone 15 Plus vybavený skladaným snímačom fotoaparátu od spoločnosti Sony. Tento snímač by mal umožniť zachytiť viac svetla a zlepšiť dynamický rozsah fotografií. Bude sa tak jednať o jednu z najväčších zmien v prípade základných modelov.

Uvedenú novinku oceníme počas klasického fotenia cez deň, kedy budú zábery ešte realistickejšie a tiež v noci, ktorá často najlepšie preveruje schopnosti snímačov. A aj keď má iPhone už od roku 2019 nočný režim, aj ten sa stále vyvíja a zlepšuje.

Apple sa zameriava na kvalitu fotoaparátov

TrendForce tiež potvrdil odhady, že iPhone 15 Pro Max bude mať periskopový teleobjektív, ktorý zvýši možnosti optického priblíženia zariadenia. Analytik Ming-Chi Kuo už skôr načrtol, že objektív by mohol umožniť až 5 či 6-násobné optické priblíženie v porovnaní s aktuálnym 3-násobným limitom v modeloch iPhone 14 Pro.

iPhone 15 koncept
Zdroj: YouTube / artyfex

Prémiové modely Pro by mali disponovať ďalšími vychytávkami, ako napríklad ľahším titánovým rámom, prispôsobiteľným tlačidlom Action Button, čipom A17 Bionic alebo podporou technológie Wi-Fi 6E.

Pokiaľ vás zaujímajú ďalšie novinky týkajúce sa modelového radu iPhone 15, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom sme zhrnuli všetky dôležité informácie.

Prečítajte si tiež  Apple sa s USB-C zahrá na vizionára. Náhradu za Lightning má prezentovať, ako svoj nápad

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -