Apple sa pripravuje na predstavenie novej série iPhone 15, ktorá dorazí už o niekoľko týždňov. Ako to však býva zvykom, niektoré z modelov tak ľahko po predstavení nezoženiete. Najvyššia verzia iPhone 15 Pro Max (Ultra) sa pravdepodobne oneskorí s dodávkami až do októbra.

Dôvodom tohoto scenára je, že producent fotoaparátov Sony nedokáže stihnúť dodanie obrazového snímača, ktorý používa výhradne iPhone 15 Pro Max v dostatočnom množstve. Táto informácia vyplýva z oznámenia z prostredia dodávateľského reťazca, na ktoré narazil portál 9to5Mac.

Apple plánuje pre high-endový model veľkú aktualizáciu fotoaparátu v podobe periskopického objektívu, ktorý umožní väčšie optické priblíženie. Menší iPhone 15 Pro sa tohto vylepšenia nedočká. Základné modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus budú mať ultraširokouhlý a širokouhlý fotoaparát, no nie teleobjektív.

Na iPhone 15 Pro Max si pravdepodobne počkáme

Spoločnosť Apple predstaví nové iPhony spolu s hodinkami Apple Watch Series 9 a Apple Watch Ultra druhej generácie už 12. septembra. Predobjednávky by sa mali začať o pár dní neskôr, pričom prvá várka by mala prísť 22. septembra. Troj až štvortýždňové zdržanie by mohlo znamenať, že iPhone 15 Pro Max by sa začal dodávať medzi 6. a 13. októbrom.

Zdroj: YouTube / Technizo Concept (úprava redakcie)

Apple už v minulosti musel niektoré modely iPhonov posunúť o niekoľko týždňov neskôr, takže sa nejedná o žiadnu novinku. Napríklad iPhone XR prišiel po iPhone XS, iPhone 12 mini a iPhone 12 Pro Max po iPhone 12 / 12 Pro a iPhone 14 Plus až po iPhone 14. Pri tohtoročnej vlajkovej lodi teda nepôjde o nič výnimočné.

Séria iPhone 15 sa vytasí s niekoľkými očakávanými vylepšeniami. Azda najväčšou bude zmena nabíjacieho portu Lightning na port USB-C v prípade všetkých nových modelov a pridanie interaktívneho Dynamic Islandu pre štandardné verzie iPhonu 15 a 15 Plus.

iPhone 15 pro Max periskop
Zdroj: Macrumors

Noviniek sa samozrejme dočká aj prémiová dvojica. iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max by mali mať titánový rám namiesto nehrdzavejúcej ocele a tiež programovateľné tlačidlo Action Button namiesto štandardného prepínača stlmenia zvuku.

Pokiaľ vás zaujímajú ďalšie novinky týkajúce sa modelového radu iPhone 15, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom sme zhrnuli všetky dôležité informácie.

Prečítajte si tiež  iPhone zničí Samsung, Xiaomi, Oppo aj všetkých ostatných. Stane sa Apple najväčším výrobcom smartfónov na svete?

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -