Len nedávno sme písali o iPhone X Bentley Edition Mariána Kočnera, v ktorom sa nachádzala známa komunikácia z aplikácie Threema. Dnes sa nám podarilo naraziť priamo na fotografie tohto zariadenia, ktoré patrilo aktuálne jednej z najkontroverznejších osôb na Slovensku. Pozrite sa ako vyzerá a čo je na ňom špecifické.
Fotografia iPhonu X Bentley Edition, ktorý patril Mariánovi Kočnerovi.
Podobné zariadenie nie je v našich končinách vôbec bežné. Už sme si ani nemysleli, že sa dočkáme aj skutočnej fotografie telefónu. Portál aktuality.sk ju ale priniesol v spolupráci so svojim zdrojom, OCCRP (Organized Crime and Corruption Reporting Project).
Môžeme povedať, že Marián Kočner mal skutočne unikátne prevedenie. Ako sme už písali v staršom článku, presnú cenu tohto produktu nepoznáme.
Vieme však, že sa jedná o exkluzívny tovar, nakoľko z neho vznikla len limitovaná edícia v počte 100 kusov. Ide konkrétne o iPhone X, ktorý bol predstavený ešte v roku 2017. Predpokladáme, že výrobca exkluzívnej verzie nešetril a použil hneď drahšiu 256 GB verziu.
Zadná strana je jedinečná a obsahuje logo automobilky Bentley. Nájdeme tu aj čierne lesklé sklo s prvkami zlata. Tie sa nachádzajú aj na ráme z nerezovej oceli. Výrobca použil konkrétne 18-karátové zlato a zaujímavým detailom je aj jeho použitie v rámčeku, ktorý chráni šošovku fotoaparátu.
Kočener mal naozaj unikátnu verziu iPhonu X Bentley Edition
Výrobca bol evidentne v prípade tohto konkrétneho kusu veľmi ochotný. Na telefóne sa nachádzajú iniciály „M.K.“ odkazujúce na meno majiteľa. Okrem toho si v spodnej časti môžete všimnúť aj podpis.
Nevieme, či patril Kočnerovi alebo nie, avšak v texte, ktorý sa nachádza nad ním je uvedené „SPECIAL EDITION FOR“. Z toho si môžeme vydedukovať, že asi áno. Ťažko povedať čo by sa dalo s takto „označkovaným“ zariadením robiť po tom ako by doslúžilo. Predaj by bol zrejme náročný.
Postrehnúť môžete ešte jeden detail týkajúci sa limitovanej edície. Ako už bolo uvedené vyššie, v tomto prípade sa jedná o „exkluzívne“ prevedenie, o ktoré sa postaral výrobca Golden Ace zo Ženevy.
Telefón bol podľa nápisu vyrobený ručne a Kočner vlastnil celkovo 13. vyrobené zariadenie v poradí. Len veľmi ťažko vypočítať to, akú môže mať tento „unikát“ hodnotu dnes. Na internete sa nám nepodarilo nájsť jediný inzerát, kde by bol ponúkaný podobný kus v totožnej úprave.
Každopádne to ale môžeme odhadnúť na sumu presahujúcu 1000€. Cena nového zariadenia bola podľa našich odhadov niekoľkonásobne vyššia. Začínať mohla na úrovni 2000-3000€ ale pokojne aj ďaleko vyššie. V Golden Ace si veľmi dobre strážili túto informáciu, takže o tom môžeme už len polemizovať.
No a teraz by sme sa chceli v diskusii opýtať na to, či sa vám takáto úprava už tak dosť luxusného zariadenia páči alebo nie. Pokojne pri tom odhliadnite od toho, komu predmetné zariadenie patrilo.