Obsah balenia jablkových telefónov je kontroverznou témou, ktorá sa rieši už od predstavenia minuloročných iPhonov. Apple začal s príchodom iPhonu 12 raziť cestu okresávania príslušenstva, ktoré zákazníci obdržia pri zakúpení nového zariadenia. Mimo adaptéra spoločnosť minulý rok z balenia odstránila aj káblové slúchadlá EarPods, ktoré je možné kúpiť iba samostatne. Vo Francúzsku to však neplatí.

Prečítajte si tiež  Ako nainštalovať iOS 8.1?

Všetky štyri predstavené modely nového iPhonu 13 disponujú v balení Lightning káblom a pokynmi k použitiu, no sieťový adaptér a slúchadlá by ste v ostatných krajinách hľadali len márne. Vo Francúzsku však platí zákon o tom, že každý smartfón musí byť predávaný spolu s „hands-free“ zariadením, ktoré má chrániť deti do 14 rokov pred potenciálnym elektromagnetickým žiarením.

Rovnaký prípad sa týkal aj minuloročného iPhonu 12, ktorý bol takisto predávaný s káblovými slúchadlami. Jablkové telefóny určené pre francúzsky trh preto obdržali väčšie krabičky bielej farby, narozdiel od menších balení čiernej farby, ktoré sú určené pre ostatné krajiny vrátane tej našej.

EarPods

Apple opisuje absenciu slúchadiel EarPods v balení ako pochopiteľný posun technológie, keďže veľké množstvo užívateľov vlastní AirPods, alebo iné bezdrôtové slúchadlá. Aký názor máte na tento krok vy? Vadí vám, že Apple už vyše roka nepribaľuje káblové slúchadlá a adaptéry k iPhonom? Podeľte sa s nami v sekcii komentárov.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -