Slúchadlá AirPods Pro predstavujú užitočného pomocníka nielen pri počúvaní hudby alebo obľúbených podcastov. Okrem kvalitného audio výstupu však slúchadlá AirPods disponujú aj niekoľkými vychytávkami, ktoré nájdeme iba v prémiových modeloch Pro alebo Max. Poďme sa spolu pozrieť na to, ako jednotlivé funkcie sprístupniť a nakonfigurovať.

Prečítajte si tiež  Návod: Ako pridať hudbu z Apple Music a synchronizovať playlisty na Apple Watch

Všetky nastavenia a zmeny pre ovládanie funkcií slúchadiel je možné vykonať priamo na iPhone. Na začiatok sa presvedčte že sú vaše AirPods aj s ochranným obalom dostatočne nabité a pripojené k iPhonu cez Bluetooth. Ak áno, jednoducho na nich kliknite v menu „Moje zariadenia“ a môžete sa pustiť do nastavovania.

Ako nastaviť funkcie pre AirPods Pro prostredníctvom iPhonu

  1. Otvorte Nastavenia na iPhone.
  2. Prejdite do karty Bluetooth.
  3. V sekcii Moje Zariadenia vyberte vaše AirPods Pro.
  4. Nastavte si ovládanie pre ľavé aj pravé slúchadlo, možnosť prepínania a ďalšie možnosti.

AirPods Pro

Pre konfiguráciu funkcií AirPods je nutné, aby ste mali na slúchadlách nainštalovanú najnovšiu verziu firmvéru. To môžete jednoducho skontrolovať na hlavnej karte slúchadiel v menu Bluetooth. Doposiaľ neexistuje žiadny manuálny nástroj ako nainštalovať špecifickú verziu firmvéru, preto vám ju iPhone stiahne automaticky po pripojení k slúchadlám.

V menu nastavení si môžete okrem virtuálnych tlačidiel na oboch slúchadlách (Transparentný posluch, Filtrovanie šumu, Siri) nastaviť aj meno pre vaše AirPody, otestovať si priepustnosť zvuku cez štuple a mnoho ďalšieho. Tieto nastavenia môžete aktivovať aj pomocou ovládacieho centra po podržaní ikony slúchadiel.

AirPods Pro

Ak vlastníte viacero Apple zariadení, môžete si naviac nastaviť aj jednotnú aktiváciu slúchadiel podľa toho, na ktorom zariadení chcete momentálne AirPody používať. nedávno bola podpora siete Find My (Nájsť) rozšírená aj pre jablkové slúchadlá, takže si ju tiež môžete aktivovať v tejto sekcii nastavení. Táto možnosť dovoľuje vyhľadať každé zo slúchadiel osobitne a následne vám ich polohu zobrazí na mape.

Prečítajte si tiež  Ako nájsť stratené AirPods? Poradí vám priamo spoločnosť Apple

V spodnej časti „Bluetooth karty“ pre AirPods tiež nájdete názov číslo modelu, jeho verziu a samozrejme aj sériové číslo. Zdá sa, že Apple sa s osobitnou apkou pre nastavenie AirPods nikam neponáhľa, preto si ešte nejaký ten piatok budeme musieť vystačiť iba s týmto nastavením v rámci Bluetooth preferencií na iPhone.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -