S uvedením systému iOS 16.1 Apple zaviedlo satelitné telefonovanie pre nový modelový rad iPhonov. Núdzový signál SOS má majiteľom iPhonu 14 umožniť kontaktovať záchranné služby pomocou satelitného pripojenia, aj keď nie je k dispozícii mobilné pripojenie alebo pripojenie Wi-Fi. Táto funkcia bola dnes otestovaná v teréne na Aljaške, keď muž uviazol vo vidieckej oblasti.

Prečítajte si tiež  Apple dnes spustilo funkciu satelitného pripojenia pre iPhone 14. Zatiaľ si ju užijú iba tieto dve krajiny

V skorých ranných hodinách dostali aljašskí štátni policajti upozornenie, že muž cestujúci na snežnom stroji z Noorviku do Kotzebue uviazol. Muž sa nachádzal na odľahlom mieste bez možnosti pripojenia, keď na svojom iPhone 14 aktivoval funkciu núdzového volania SOS cez satelit. Týmto spôsobom bol následne schopný upozorniť orgány na svoju situáciu.

Centrum núdzovej reakcie spoločnosti Apple spolupracovalo s miestnymi pátracími a záchrannými tímami a koordinátorom pátracích aby vyslali pátračov priamo na GPS súradnice, ktoré boli spoločnosti Apple odovzdané pomocou núdzovej funkcie.

iPhone 14 satelitné pripojenie
Zdroj: Apple

Muža sa podarilo úspešne zachrániť a nedošlo k žiadnym zraneniam. Oblasť, kde sa nachádzal, je odľahlá a na okraji oblastí, kde je dostupné satelitné pripojenie. Apple uvádza, že satelitné pripojenie nemusí fungovať na miestach nad 62° zemepisnej šírky, ako sú severné časti Kanady a Aljašky.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here