Funkcia, ktorú Apple odhalilo počas predstavovania nových iPhonov z radu 14 je konečne spustená. Majitelia nových modelov smartfónov s logom nahryznutého jablka sa odteraz dovolajú aj v situáciách, kedy nevedia nájsť signál. Služba núdzového volania prostredníctvom satelitného pripojenia ja od dnešného dňa dostupná v Spojených štátoch a v Kanade.

Prečítajte si tiež  Apple potvrdilo dátum spustenia satelitnej komunikácie. Investícia firmy do tejto technológie vás ohromí

Spoločnosť Apple túto funkciu oznámila ešte počas septembrového podujatia k iPhonu 14 s tým, že pre zákazníkov bude oficiálne spustená v novembri. Ak chcú používatelia túto funkciu využívať, musia mať nainštalovaný systém iOS 16.1 alebo novší. Funkcia Emergency SOS je zatiaľ dostupná iba pre dvojicu krajín severnej Ameriky, no v decembri by sa mala rozšíriť aj do ďalších krajín. Slovensko sa však na zozname aspoň zatiaľ nachádzať nebude.

 

iPhone 14 satelitné pripojenie
Zdroj: Apple

Apple uvádza, že momentálne bude služba prvé dva roky bezplatná. To naznačuje, že spoločnosť Apple možno niekedy v budúcnosti plánuje túto službu spoplatniť. Gigant z Cupertina údajne potvrdil, že táto funkcia bude postupne spúšťaná do iných krajín v niekoľkých vlnách. O ktoré štáty sa jedná ale nebolo potvrdené.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here