Trh s inteligentnými hodinkami ponúka množstvo produktov v rôznych cenových reláciách, ktoré sa vás snažia osloviť svojim dizajnom aj funkciami. Ak však hľadáte to najlepšie možné riešenie, okrem Apple Watch sa môžete pozrieť aj na zariadenia od spoločnosti Garmin. Nie len, že majú nádherný dizajn a plno presných senzorov no rovnako ponúkajú aj vynikajúcu výdrž batérie a sú optimalizované na množstvo športov. Dnes sa pozrieme na Garmin Epix (Gen 2), ktoré môžete kúpiť za vynikajúcu cenu.

Tieto moderné inteligentné hodinky sú ideálne na šport ale aj na bežné nosenie. Majú veľmi elegantný dizajn s okrúhlym 1,3″ AMOLED displejom, ktorý má vysoké rozlíšenie, krásne farby a obsahuje aj technológiu Always-on. Medzi jeho hlavné benefity patrí, že je dobre čitateľný aj na priamom slnku. Hodinky majú tiež množstvo športových režimov, do ktorých môžeme zaradiť kardio, posilňovanie, jógu, plávanie, bicyklovanie, beh atď. Garmin Epix (Gen 2) budú po celý čas sledovať vašu fyzickú aktivitu a zdravotné údaje, vrátane merania kalórií, tepu a mnoho ďalších. Zariadenie má tiež prístup ku topografickým mapám, vďaka čomu je ideálne pre turistiku a outdoorové aktivity.

No a cena? Výrobca predáva Garmin Epix (Gen 2) od 899 €, čo znamená, že sú v základe o cca 100 € lacnejšie, ako Apple Watch Ultra. Po kliknutí na tento odkaz však Garmin Epix (Gen 2) môžete získať už od 649 €, čo je aktuálne najvýhodnejšia ponuka na Slovensku. Zaplatíte za ne iba o málo viac, ako za Apple Watch Series 8 no dostanete neporovnateľne lepšiu výdrž batérie a samozrejme perfektný hardvér s kvalitným displejom.

Množstvo metrík a výborná vodeodolnosť 

Garmin Epix (Gen 2) Sapphire v zľave
Zdroj: YouTube / DesFit / DC Rainmaker (snímka obrazovky)

Výrobca svoje hodinky vybavil aj ohromným množstvo senzorov a technológií. Garmin Epix (Gen 2) sú schopné sledovať okysličovanie krvi, srdcový tep a rovnako aj frekvenciu dýchania. Samozrejmosťou je potom funkcia monitorovania spánku a tiež miery stresu vášho tela.

Navyše, tieto hodinky obsahujú aj vlastnú platobnú metódu Garmin Pay, ktorá funguje veľmi podobne, ako Apple Pay. Dá sa s nimi teda bezkontaktne platiť.

Čo sa vám však môže páčiť ešte viac je, že výrobca pri týchto hodinkách neponúkol klasickú vodeodolnosť 50 M (5 ATM) ale až 100 M (100 ATM). Vďaka tomu sú vhodné nie len na plávanie ale aj šnorchľovanie.

Garmin Epix (Gen 2) majú extrémnu výdrž batérie. Apple Watch Ultra len ticho závidia

Garmin Epix (Gen 2) Sapphire v zľave
Zdroj: Garmin

Čerešničkou na torte je potom výdrž batérie. Zatiaľ čo pri klasických Apple Watch sme zvyknutí na 18 hodinovú výdrž a pri špeciálnych Apple Watch Ultra na 36 hodinovú výdrž, Garmin Epix (Gen 2) dokážu podľa slov výrobcu vydržať na jedno nabitie až 16 dní. Čítate správne.

Samozrejme, tento údaj sa môže meniť v závislosti od toho, akým spôsobom svoje hodinky používate. Veľa energie spotrebuje napríklad stále zapnuté GPS alebo Always-on displej. Každopádne, ak by ste sa vedeli dostať aspoň na polovičnú hodnotu (7 – 8 dní) čo by malo byť reálne, tak to znamená, že ich budete nabíjať len cca raz týždenne. A to je fantastický údaj.

Pokiaľ máte o Garmin Epix (Gen 2) záujem, najvýhodnejšie ponuky na Slovensku nájdete po kliknutí na tento odkaz. Za nás sú to jedny z najlepších hodiniek pre aktívnych športovcov, aké si momentálne môžete zakúpiť.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -