Spoločnosť Garmin sa už roky sústreďuje na oblasť inteligentných hodiniek a veľmi presných fitness trackerov. Jej produkty sú zväčša drahé, no stále sa tu nájdu modely za rozumné peniaze, ktoré ponúkajú brutálnu výbavu. Pekným príkladom sú hodinky Fenix 7X Solar, ktoré teraz kúpite za super cenu a na Slovensku sú veľmi populárne.

Fenix 7X Solar sú vybavené 1,4″ dobre čitateľným displejom s rozlíšením 280 x 280 pixelov a solárnou funkciou, ktorá dokáže získavať energiu zo slnka pre batériu. Zariadenie je vyrobené z odolných materiálov, pričom okolo obrazovky nájdete elegantnú a odolnú oceľovú lunetu. Okrem rôznych ciferníkov si na hodinkách budete môcť kontrolovať informácie z aplikácií či zobrazovať rôzne topografické mapy. Garmin Fenix 7X Solar majú aj pokročilý GPS systém.

Koľko však toto zariadenie stojí? Spoločnosť Garmin ho ešte donedávna ponúkala za cenu od 899 €, čo je dosť vysoká čiastka. Ako však išiel čas, hodinky zlacneli a ich cena klesla na veľmi prívetivú úroveň. Dnes ich kúpite po kliknutí na tento odkaz už za 577 €, vďaka čomu ušetríte stovky eur. Ide pri tom o produkt, ktorý vám bude verne slúžiť niekoľko dlhých rokov a v oblasti športu či aktivity vás posunie významným spôsobom smerom vpred.

Garmin Fenix 7X Solar ponúkajú konektivitu s operačnými systémami iOS aj Android prostredníctvom vydarenej apky, ktorú si stiahnete z Google Play, alebo App Store. Výrobca v nich ponúka aj NFC čip, vďaka ktorému fungujú platby cez Garmin Pay. Tie sú podobné, ako Apple Pay, no dopredu si radšej overte, či ich podporuje vaša banka. To, čo vás, ale bude zaujímať najviac sú senzory, ktoré majú Garmin Fenix 7X Solar k dispozícii. V skratke ide napríklad o snímač srdcového tepu, frekvencie dychu, pulzný oxymeter a plno ďalších technológií, ktoré budú sledovať vaše zdravie, úroveň stresu, spánkovú aktivitu a veľa ďalších hodnôt.

Absolútne dokonalá je aj výdrž batérie, ktorej na prvýkrát zrejme ani nebudete veriť. Garmin Fenix 7X Solar totiž zvládnu na jedno nabitie fungovať až 37 dní. Ak budete skutočne aktívni, počítať môžete so stále brutálnymi 2 – 3 týždňami, čo je absolútne fantastická hodnota. Ak vás teda tieto hodinky zaujali, po kliknutí na tento odkaz ich môžete mať za 577 €. Je to relatívne dostupné zariadenie z prémiovej triedy, ktoré si pochvaľujú tisícky Slovákov. Veľa ľudí dokonca uprednostnilo tento model pred hodinkami Apple Watch. Rozhodnutie, ale nechávame na vás.

Prečítajte si tiež  iPhone 13 je teraz mimoriadne lacný. Je to voľba rozumom

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 950 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -