Spoločnosť Apple nám už o niekoľko týždňov prinesie úplne nový iPhone 15, ktorý dostane mierne prepracovaný dizajn a kopec nových, veľmi zaujímavých funkcií. Technologický gigant uvedie rovnako, ako pri iPhone 14 hneď štyri modely na trh. Mimoriadne zaujímavý sa však bude javiť aj ten základný, so 6,1″ displejom.

Najlacnejší iPhone 15 by totiž mal dostať Dynamic Island, ktorý sa stal obľúbeným používateľským prvkom prepájajúcim hardvér a softvér mimoriadne originálnym a šikovným spôsobom. Taktiež sa v ňom bude nachádzať procesor A16 Bionic, ktorý je produkovaný 4 nm výrobným procesom. Nie je to síce úplná novinka, no aj v dnešných dňoch na trhu nenájdete mobilný čip, ktorý by bol výkonnejší. Netreba to teda brať, ako žiadnu tragédiu.

iPhone 15 by mal dostať aj lepší zadný fotoaparát. Opäť tu budú dve šošovky, no zatiaľ čo si tá ultraširokouhlá ponechá rozlíšenie 12 Mpx, hlavný širokouhlý objektív bude mať rozlíšenie až 48 Mpx. To vám umožní zachytiť neuveriteľné detaily. Samozrejme, fotoaparáty sa tak, ako vždy, dočkajú aj ďalších vylepšení.

Brutálna výdrž batérie, USB-C a lepšia cena 

koncept iPhone 15 v bielej farbe
Zdroj: NotebookCheck

Apple svoj nový smartfón zásadne prepracuje aj v oblasti výdrže batérie. Zariadenie dostane väčší akumulátor, ktorý bude využívať technológiu z elektromobilov. Vďaka tomu poskytne celkovú kapacitu až 3 877 mAh, čo je o 15 % viac, ako má súčasný iPhone 14. Prirátajme k tomu úspornejší procesor A16 Bionic a celkové predĺženie výdrže môže dosiahnuť pokojne aj 20 %.

Vďaka novej batériovej technológií by tu navyše mohlo byť umožnené aj rýchlejšie káblové nabíjanie. To je však zatiaľ iba špekulácia. Vzhľadom na nariadenia EÚ si však môžeme byť istí, že v iPhone 15 už nenájdeme Lightning port. Nahradí ho univerzálnejšie USB-C, ktoré dnes používa aj iPad či počítače Mac.

V neposlednom rade pri iPhone 15 nemôžeme zabudnúť na cenu. Áno, Apple bude zdražovať, no hovorí sa o tom, že sa to dotkne len prémiových modelov s označením „Pro“. Pokiaľ si zaobstaráte obyčajný iPhone 15, jeho cena by mohla zostať na rovnakej úrovni, ako minulý rok pri iPhone 14. Znamenalo by to teda, že na Slovensku bude štartovať na hranici 999 €.

Naopak, základný iPhone 15 Pro sa stane menej dostupným a štartovať môže až na hranici 1 449 €! Používatelia budú mať teda o dôvod kupovať lacnejšie prevedenie. Ako sa rozhodnete vy?

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Ako dlho prežije koronavírus na vašom smartfóne? Tomuto nebudete veriť.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -