Operačný systém iOS od spoločnosti Apple je neuveriteľne premyslený a sofistikovaný. Jeho obrovskou výhodou je to, že ho môžete používať v najnovšej verzii aj na niekoľkoročných iPhonoch. Konkurencia tomuto faktu poväčšine závidí, avšak spoločnosť Google sa podľa portálu 9to5Google rozhodla inšpirovať.

Pokiaľ si dnes kúpite akýkoľvek Pixel od spoločnosti Google, technologický gigant vám ponúkne 3 veľké aktualizácie operačného systému a ku tomu garantuje, že po dobu 2 rokov vám bude pravidelne prinášať plnohodnotné bezpečnostné záplaty. To všetko je síce pekné, no keď sa pozrieme na Apple, zistíme, že táto firma ponúka minimálne 5 veľkých aktualizácii operačného systému iOS a bezpečnostné záplaty aj pri 10 ročných smartfónoch. Je teda podstatne ďalej.

V spoločnosti Google si preto zrejme uvedomili, že aj to môže byť dôvod, prečo je iPhone medzi spotrebiteľmi taký populárny. Rozhodli sa preto, že pôjdu veľmi podobnou cestou. Vo finále sa to môže, ale aj nemusí vyplatiť.

Google chce dobehnúť Apple a zničiť Samsung

Samsung Galaxy S23 Ultra vs Google Pixel 7 Pro vs iPhone 14 Pro Max
Zdroj: YouTube / Geek Antenado (úprava redakcie)

Zahraničné média konkrétne špekulujú, že pripravovaný Google Pixel 8, ktorá by mal debutovať už čoskoro s najnovším operačným systémom Android 14, by mal byť v ďalekej budúcnosti (pravdepodobne niekedy v roku 2028) schopný aktualizovať aj na operačný systém Android 19.

Nová vlajková loď to teda bude mať namierené proti iPhonu nielen po hardvérovej, ale aj softvérovej stránke. Otázne však zostáva, či jej to v niečom pomôže.

Smartfóny od Google sú síce po technickej stránke zaujímavé a často vyhrávajú rôzne rebríčky vďaka svojim fantastickým fotoaparátom, no všeobecný záujem zo strany zákazníkov pri nich skoro nie je badateľný a bez preháňania ich môžete označiť za pomerne neúspešné. Uvidíme teda, či to nejakým spôsobom ovplyvní pripravovaná séria Google Pixel 8. Nechajme sa prekvapiť.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  iPhone 11 Pro/11 Pro Max má najlepší displej na svete!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -