V posledných dňoch sa vynoril na povrch tajný dokument, ktorý pojednáva o hernej platforme z produkcie technologického giganta Google. Firma mala v pláne vstúpiť do vôd gamingu naozaj vo veľkom štýle, pričom sa platforma mala týkať aj hier na systéme macOS.

Dokument bol prvýkrát predstavený počas súdneho procesu Epic Games vs. Apple, ktorý sa ťahá už poriadne dlhú dobu. Google v dokumente predstavuje 5-ročný plán v rámci tvorby jednotnej hernej platformy, ktorá mala zastrešovať okrem PC s Windowsom aj smart televízory a jablkové počítače. To všetko naviac s podporou herných ovládačov.

Prečítajte si tiež  Herná služba xCloud mieri na televízne obrazovky. Dočkáme sa jej aj na Apple TV?

Podľa spomínaného dokumentu, ktorý nesie názov „Budúcnosť hier“, mala byť platforma postavená výhradne na službách spoločnosti Google. Nejedná sa však o začiatky projektu Google Stadia, nakoľko súčasťou platformy pôvodne mali byť aj majitelia MacBookov a iMacov. K dispozícii mal byť tiež low-costový prenosný gamepad, kompatibilný s celým radom podporovaných zariadení.

Google

Podľa opisu mala služba fungovať na báze pretransofmormovania počítača, alebo televízora na hernú konzolu pomocou streamovania, podobne ako tomu je v prípade xCloudu od Microsoftu. K realizácii projektu však nikdy nedošlo a plánovaná ambícia týkajúca sa jednej z najväčších herných platforiem, ostala pochovaná.

Je otázne, či sa Google ešte niekedy vráti k podobným plánom. Na herný trh plánuje vstúpiť niekoľko ďalších hráčov, ktorí vidia budúcnosť gamingu práve v streamovaní obsahu.  Podobnou cestou sa chce vydať seriálovo-filmový gigant Netflix, ktorý chce do služby zahrnúť aj videoherný obsah.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -