Spoločnosť Google zavádza do svojich aplikácií máp pre systémy iOS a Android niekoľko nových funkcií. Vychytávky potešia hlavne pri plánovaní ciest a výletov, ako aj v reálnom čase pri odhadovaní premávky a momentálnej dopravnej situácie. Podľa Google sa jedná o jeden z najväčších updatov, ktoré v tomto roku do aplikácie dorazili.

Prečítajte si tiež  Apple Maps môžu dostať perfektnú funkciu, ktorú nemajú ani Google Maps!

Prvým bodom aktualizácie je zdieľanie polohy. Google Mapy uľahčia zobrazenie ľudí a bodov používateľov, s ktorými zdieľate svoju polohu. Ak máte s iným používateľom zapnuté zdieľanie polohy, Google Maps vám ponúknu presnejšie údaje o tom kde sa nachádza a kedy na dané miesto používateľ prišiel alebo ho opustil.

Plánovanie spoločných ciest bude oveľa jednoduchšie

V súvislosti s touto funkciou budú zavedené aj upozornenia na zdieľanie polohy, ktoré fungujú podobne ako ekvivalentná funkcia v aplikácii Nájsť moje od spoločnosti Apple. Novinkou bude aj nastavenie notifikácie na určitý čas, adresu alebo kontakt, čo dopomôže k lepšiemu plánovaniu stretnutí alebo plánovaných akcií medzi používateľmi.

Notifikácia na zdieľanie polohy v aplikácii Google Maps
Zdroj: Google

Spoločnosť Google tvrdí, že túto funkciu vytvorila s ohľadom na ochranu súkromia a osobných údajov, preto je možné nastaviť upozornenia len pre osobu, ktorá sa už rozhodla zdieľať s vami svoju polohu. Okrem toho bude táto osoba dostávať viacnásobné upozornenia na zdieľanie svojej polohy vo forme push notifikácií a opakujúcich sa e-mailov. Túto funkciu bude možné kedykoľvek vypnúť v nastaveniach apky.

Informácie pre cyklistov a letecké zábery

Okrem toho Google pridáva podrobnejšie informácie pre cyklistov vo viac ako 100 mestách. Zahrnuté budú informácie ako napríklad možnosť hlavnej alebo vedľajšej cesty alebo či daná trasa obsahuje schody alebo inú prekážku v teréne.

Informácie o cyklistických trasách v aplikácii Google Maps
Zdroj: Google

Nakoniec Google prináša fotorealistické letecké pohľady na takmer 100 svetových pamiatok v mestách vrátane Barcelony, Londýna, New Yorku, San Francisca alebo Tokia. Zobrazenie z vtáčej perspektívy umožní používateľom obzrieť si obľúbené miesta aj z iných uhlov, ako to je možné pri klasickej návšteve.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -