Mapy od spoločnosti Apple prešli od svojho pôvodného vydania v roku 2012 dlhú a strastiplnú cestou. Nebudeme si klamať, spočiatku boli Apple Maps úplnou katastrofou. Niektoré ulice miest a dokonca aj krajiny boli označené nesprávnym názvom a niektoré neboli pomenované vôbec. Chybné pokyny navyše posielali používateľov do nebezpečných oblastí alebo do nesprávnych ulíc, kvôli čomu sa ľudia dostávali do problémov.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Technologický gigant sa ale odmietol vzdať a tak začal po tomto neúspechu konať. V provom rade spoločnosť Apple vyradila mapové podklady tretích strán, ktoré používala pre Apple Maps, a rozhodla sa vytvoriť vlastné podklady od úplných základov.

A aj keď sa Apple Maps v popularite stále nemôžu vyrovnať Google Maps, ukazuje sa, že ich pripravované funkcie dokážu konkurenčnú službu dokonca predbehnúť. Zatiaľ sú však iba súčasťou kódu.

Apple Maps by mohli mať dokonalú integráciu pre elektrické bicykle 

Muž v bielom tričku, s čiernymi nohavicami a bielymi teniskami Nike jazdiaci na elektrickom bicykli v meste
Unsplash / Wolfram Bolte

Tweet, ktorý rozšíril vývojár Steve Moser (prostredníctvom Tom’s Guide), odhaľuje, že v aplikácii Apple Maps sa objavil určitý kód, ktorý naznačuje, že Apple by mohol ponúknuť pokročilú navigáciu pre e-biky spolu s optimalizovanými trasami a odhadovanými časmi príchodu (ETA) pre ich jazdcov.

Kód, odhaľujúci podporu elektrobicyklov v Apple Maps
Zdroj: Steve Moser

Nie je jasné, aký bude rozdiel vo výpočte trás pre neelektrické a elektrické bicykle, no jednou z možností je, že tie druhé budú počítať s kratšími, no zato strmšími trasami, v ktorých ich môže podporiť elektromotor.

Prečítajte si tiež  Prečo chce Apple získať váš starý iPhone pri predaji toho nového? Dôvodov je viac

Ak sa ukáže, že Apple Maps budú obsahovať navigáciu pre elektrobicykle, bude to pre túto službu výhoda oproti Google Maps, ktoré neoptimalizujú trasy pre elektrobicykle v porovnaní s bežnými šlapacími bicyklami.

Mapy Google však používateľom ukazujú, kde si môžu elektrobicykel požičať, predpokladaný čas jazdy na elektrobicykli a čas príchodu a odchodu. Stále majú teda navrch…

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -