Apple nám pred pár mesiacmi ukázalo, ako sa dá efektívne recyklovať zastaralý hardvér tak, aby ho stále nakupovali masy ľudí. iPhone SE 2. generácie je mimoriadne populárny produkt, no konkurencia naň číha doslova z každej strany. Najnovšie to môže byť aj technologický gigant Google, ktorý pripravuje svoj Pixel 4a do predaja. Takto vyzerá.

Google Pixel 4a

Doposiaľ sme toto zariadenie mohli vidieť len v rámci niekoľkých únikov. Ani spoločnosť Google to nemá jednoduché s utajovaním pripravovaných produktov. Dnešná fotografia však pochádza priamo od výrobcu. Jedná sa o oficiálne zábery, ktoré sa vyskytli v Google Store.

Dizajn tohto zariadenia je podľa snímok veľmi jednoduchý. Tmavé, pravdepodobne plastové telo, je kombinované so zvláštnym zeleným tlačidlom na uzamykanie. Displej je oproti hlavnému konkurentovi (iPhonu SE 2. generácie) oveľa lepší. Má totiž okraje v štýle edge-to-edge. V ľavej vrchnej časti sa nachádza malý výrez, v ktorom je umiestnená predná kamera. Na zadnej strane si tiež môžete všimnúť okrúhle tlačidlo, ktoré slúži ako snímač odtlačkov prstov.

Google Pixel 4a - Takto vyzerá konkurencia pre iPhone SE 2. generácie.
Google Pixel 4a – Takto vyzerá konkurencia pre iPhone SE 2. generácie.

V princípe sa bude jednať o veľmi dostupný smartfón, v ktorom nájdeme aj prémiové komponenty. Google Pixel 4a vystrieda v ponuke svojho predchodcu, Pixel 3a. „Pod kapotou“ by sa mal objaviť výkonný procesor Snapdragon 730 spriahnutý so 6GB operačnou pamäťou RAM. Aby toho nebolo málo, používateľ bude mať v základnej verzii k dispozícii až 128 GB pamäť.

Skvelou správou je tiež podpora rýchleho, 18W nabíjania s USB-C. Kapacita akumulátora by mala byť na úrovni 3080 mAh. To pri menej náročnom zaťažení postačí na dvojdňovú výdrž.

Čo sa týka zobrazovacej jednotky, tak tú Google pripravilo až 5,9″ displej s rozlíšením 1080×2340 px (FHD+). Zabudnúť nemôžeme ani na fotoaparát, ktorý bude síce iba jeden, no zato veľmi kvalitný. Rozlíšenie čipu je odhadované na 12 MP a zariadenie poskytne viacero užitočných režimov. Samozrejmosťou má byť aj možnosť vytvárať 4K videá.

Predbežné informácie naznačujú, že sa toto zariadenie dostane do predaja už 3. augusta. Najlepšia bude cena. Google si má pýta len niečo medzi 300-400$ (cca 250-350€). Okrem toho, že Pixel 4a bude po technickej stránke lepší, ako iPhone SE 2. generácie, jeho cenovka môže byť nižšia. Nechajme sa prekvapiť, ako to dopadne vo finále.

Google Pixel 4a - Takto vyzerá konkurencia pre iPhone SE 2. generácie.
Google Pixel 4a – Takto vyzerá konkurencia pre iPhone SE 2. generácie.

zdroj

Prečítajte si tiež  Ľudia dostávajú od Google peniaze zadarmo. Stačí, že si kúpili smartfón
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.