Spoločnosť Google sa snaží dlhé roky presvedčiť spoločnosť Apple, aby prijala štandard RCS pre svoje zariadenia s operačným systémom Android. A hoci to technologický gigant z Cupertina nechce urobiť, Google pokračuje s agresívnou kampaňou.

Tentokrát to firma vyskúšala verejne priamo na ulici v Las Vegas. Jej reklama zaručene oslovila veľké množstvo okoloidúcich (video nájdete nižšie) pretože sa nachádza na obrovskej obrazovke.

- Reklama -

Môže za to možno aj dávnejšie vyjadrenie, v ktorom jeden z viceprezidentov Google Hiroshi Lockheimer uviedol, že Apple svojimi modrými správami šikanuje používateľov ostatných smartfónov. Google to chce teda zmeniť a tak sa snaží osloviť aj verejnosť.

Spoločnosť stojaca za operačným systémom Android je presvedčená o tom, že pokiaľ by Apple prijalo RCS pre iPhone, zjednodušilo by to komunikáciu medzi oboma platformami. Spoločnosť Apple má však na celú vec svoj vlastný názor a prijate RCS, ktoré sa na Androide pomerne rýchlo rozširujú považuje za zbytočné a pre svojich zákazníkov za neprínosné.

(Reklama) Ak hľadáte kvalitné kryty pre iPhone 14 / iPhone 14 Plus / iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max kúpite na Loopi.sk. Tovar je expedovaný do 24 hodín a zaplatiť zaň môžete rýchlo a pohodlne cez Apple Pay.

Apple nepôjde proti vlastnému systému iMessage 

iMessage
Zdroj: Unsplash / Alexander Shatov

iPhone má totiž svoj vlastný systém komunikácie, ktorý nazývame iMessage. Akonáhle by Apple prijalo štandard RCS, iMessage by už pravdepodobne neboli potrebné a Apple by tak išlo priamo proti sebe.

Netreba zabúdať, že práve „modré“ správy sú mimoriadne bezpečné. Ľudia z celého sveta ich na dennej báze veľmi radi používajú a preto prijatie RCS nedáva pre spoločnosť Apple vôbec žiaden zmysel.

Ešte minulý rok to okomentoval aj generálny riaditeľ spoločnosti Apple Tim Cook, ktorý povedal zvedavému a trochu drzému novinárovi, že ak chce komunikovať so svojou mamou cez iMessage, má jej kúpiť iPhone.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.