Apple už dlhé roky zdokonaľuje ekosystém funkcií, ktoré nájdeme v službe Find My. Tá sa dávno netýka len iPhonu, nakoľko je prostredníctvom nej možné vyhľadať všetky vlastnené zariadenia prihlásené k iCloud účtu.

Rovnako rozvetvenej služby by sme sa už čoskoro mohli dočkať aj z dielne spoločnosti Google. Podľa beta kódu k existujúcej appke Find My Device je viac než pravdepodobné, že ňou budeme môcť vyhľadávať aj iné zariadenia.

Google

Spomínaná aplikácia je síce dostupná aj dnes, no momentálne je limitovaná iba na zariadenia patriace k jednému účtu. Vďaka novému kódu má byť možné lokalizovať aj zariadenia, ktoré nepatria pod jeden Google účet. Vďaka tomu pôjde o veľkú konkurenčnú výhodu v porovnaní s Apple.

Ako to bude celé fungovať a kedy sa služby dočkáme, je zatiaľ neznáme. Je však možné, že ju Google obohatí aj o konkurenta pre AirTag a započne tým novú etapu na poli lokalizačných funkcií a služieb.

Napíšte nám do komentára, čo si o tom myslíte vy. Z nášho pohľadu vidí technologická spoločnosť obrovskú príležitosť, nakoľko práve lokalizačné zariadenia zažívajú veľký rozmach a záujem zo strany zákazníkov. Dôkazom je aj AirTag od Apple či SmartTag od Samsungu.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJidropnews
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.