Apple už dlhé roky zdokonaľuje ekosystém funkcií, ktoré nájdeme v službe Find My. Tá sa dávno netýka len iPhonu, nakoľko je prostredníctvom nej možné vyhľadať všetky vlastnené zariadenia prihlásené k iCloud účtu.

Rovnako rozvetvenej služby by sme sa už čoskoro mohli dočkať aj z dielne spoločnosti Google. Podľa beta kódu k existujúcej appke Find My Device je viac než pravdepodobné, že ňou budeme môcť vyhľadávať aj iné zariadenia.

- Reklama -

Google

Spomínaná aplikácia je síce dostupná aj dnes, no momentálne je limitovaná iba na zariadenia patriace k jednému účtu. Vďaka novému kódu má byť možné lokalizovať aj zariadenia, ktoré nepatria pod jeden Google účet. Vďaka tomu pôjde o veľkú konkurenčnú výhodu v porovnaní s Apple.

Ako to bude celé fungovať a kedy sa služby dočkáme, je zatiaľ neznáme. Je však možné, že ju Google obohatí aj o konkurenta pre AirTag a započne tým novú etapu na poli lokalizačných funkcií a služieb.

Napíšte nám do komentára, čo si o tom myslíte vy. Z nášho pohľadu vidí technologická spoločnosť obrovskú príležitosť, nakoľko práve lokalizačné zariadenia zažívajú veľký rozmach a záujem zo strany zákazníkov. Dôkazom je aj AirTag od Apple či SmartTag od Samsungu.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJidropnews
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.