Samsung Smart Tag vs Apple AirTag

Juhokórejský Samsung nezostal svojej povesti nič dlžný. Akonáhle sa začalo hovoriť o príchode sledovacieho prívesku AirTag, automaticky začal vyvíjať vlastné riešenie. Pokiaľ sa všetko podarí, na trhu sa môže objaviť dokonca ešte skôr, čim by tromflo svojho „konkurenta“ z Cupertina.

Technologický gigant nám v lete ukázal funkciu SmartThings Find, pomocou ktorej sa dajú vyhľadávať všetky Galaxy zariadenia. Práve tento softvér je predprípravou na predstavenie nových príveskov Galaxy Smart Tag. Ich názov sa už dokonca objavil v Indonesian Telecom Certification (Indonézska telekomunikačná certifikačná databáza).

Ak sa vrátime ku spoločnosti Apple, jej AirTag mal byť predstavený už niekoľkokrát. Naznačili nám to dokonca aj dôkazy od výrobcu. Za oneskorením stojí pandémia koronavírusu, ktorá mala skomplikovať nielen vývoj ale aj výrobu u väčšiny dodávateľov. Predstavenie sa teda odkladá buď na začiatok roka 2021 alebo na 8. decembra 2020. Nechajme sa prekvapiť.

Samsung už svoje „riešenie vyrábal aj dávnejšie, no nebolo úspešné

Na záver tu máme ešte jednu informáciu, ktorú ste pravdepodobne nevedeli. Samsung nevstupuje do sféry „inteligentných trackerov“ po prvýkrát. V minulosti (cca 2 roky dozadu) ukázal svetu svoje vlastné LTE riešenie, ktoré obsahovalo tiež GPS. Aj keď išlo o zaujímavú technológiu, srdcia zákazníkov si nezískala a medzičasom bola vyradená z ponuky.

Nová generácia Smart Tagu bude fungovať na podobnej technológii, ako to predpokladáme u AirTagu. Vo vnútri by sa mal nachádzať utraširokopásmový čip, so schopnosťou určovania presnej polohy na niekoľko centimetrov.

Do komentára nám napíšte, čo si o tom myslíte a či vám dáva takýto tracker vôbec význam. Jeho prioritné použitie bude na kľúčoch alebo v peňaženke. To sú asi dve najčastejšie veci, ktoré strácame (a nedajú sa prezvoniť ?).

Prečítajte si tiež  Spoločnosť Apple si zavarila vo Francúzsku. Môžu za to praktiky spojené s App Store
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJgsmarena
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.