Jedna aplikácia, vďaka ktorej nájdete všetko. Týmito slovami opisuje Apple svoj balík funkcií v podobe Find My, ktorá je dostupná pre takmer všetky jablkové zariadenia. Ak vo svojom telefóne nevyužívate appku Find My, tak po prečítaní nasledujúcich riadkov určite začnete.

Práve táto aplikácia sa stala hrdinom policajného zásahu v kanadskom Ontariu. Hneď, ako návštevník pláže Ontario Southwest Grand Bend Beach kontaktoval zložky ohľadom ukradnutého iPhonu, vedel čo má robiť. Polícia sa vďaka zdieľanej polohe cez iCloud ihneď dozvedela, kde sa zlodej nachádza.

Find

O niekoľko minút sa mužom zákona podarilo zadržať až 70-ročného muža z Londýna, ktorý sa ulakomil na cudzí telefón.

Keďže iPhone ponechal zapnutý, zrejme nemal o funkcii Find My ani poňatia. Zlodejovi bola naparená pokuta za krádež a držanie cudzieho majetku vo výške $5,000. Nabudúce si to teda asi rozmyslí.

Find My sa v plánovanej aktualizácii iOS 15 má ešte viac zdokonaliť. Zariadenie bude možné vyhľadať aj po vypnutí a to až po dobu niekoľkých hodín.

Prečítajte si tiež  Ako Apple objavilo celkom nový trh!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJidropnews
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.